Siatkarki Enei Energetyka Poznań w finale mistrzostw Polski kadetek! Siatkarze Krispolu Września przegrali drugi raz z AZS Częstochowa

Kadetki Enei Energetyka w cuglach awansowały do finału MP, wygrywając dwa pierwsze mecze turnieju półfinałowego bez straty seta Fot. Archiwum Enei Energetyka
Siatkarki Enei Energetyka w drugim dniu półfinałowego turnieju MP kadetek, rozgrywanego w hali przy Bukowskiej w Poznaniu, pokonały Proximę Kraków 3:0 (25:21, 25:14, 25:14) i zapewniły sobie awans do turnieju finałowego. W drugim spotkaniu Dargfil Tomaszów ograł Lidera Konstantynów Łódzki 3:0 i również wywalczył awans. Podopieczne Marcina Orlika w niedzielę o godz. 12 zmierzą się w meczu o pierwsze miejsce z drużyną z Tomaszowa Mazowieckiego.

Prezes Enei Energetyka, Robert Rakowski, zapowiedział już, że poznański klub będzie ubiegał się o organizację turnieju finałowego MP kadetek, zaplanowanego w dniach 2-5 maja. Warto dodać, że drużyna kadetek Enei Energetyka w poprzednim sezonie zdobyła brązowy medal MP, ale jeszcze w kategorii młodziczek. Tydzień wcześniej do finału MP awansowały także juniorki klubu z Bukowskiej.

Z kolei we Wrześni miejscowy APP Krispol nie sprostał po raz drugi AZS Częstochowa w półfinale play-off I ligi. Pomarańczowi ulegli akademikom 0:3 (25:27, 23:25, 21:25). Podopieczni Mariana Kardasa w meczach o trzecie miejsce zmierzą się z AZS AGH Kraków, który z kolei przegrał rywalizację z Lechią Tomaszów Mazowiecki.