Sevilla FC z Grzegorzem Krychowiakiem bardzo blisko gry w finale Ligi Europy w Warszawie

LUMAR
W pierwszych meczach półfinałowych piłkarskiej Ligi Europy Sevilla FC, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, pokonała 3:0 Fiorentinę, a Napoli zremisowało 1:1 z Dnipro Dniepropietrowsk.

– Jest jedynym Polakiem, który może zagrać w finale we własnym kraju. Nic nie zatrzyma Grzegorza Krychowiaka w pragnieniu dotarcia do Warszawy –pisała przed meczem o Polaku „Marca”. I po pierwszym półfinale wygląda na to, że największy hiszpański dziennik sportowy może mieć rację.

W czwartkowym meczu gospodarzy w 17. minucie wyprowadził na prowadzenie Aleix Vidal. Ten sam piłkarz wykorzystał w 52. minucie błąd bramkarza gości Neto i strzałem w krótki róg podniósł wynik na 2:0. Na 3:0 podwyższył w 75. minucie wprowadzony minutę wcześniej z ławki rezerwowych Kévin Gamerio, dostawiając nogę po niecelnym strzale Vidala.

Krychowiak 90 minut grał specjalnej masce chroniącej złamany w meczu ligowym z Realem Madryt nos. Polak był, jak zwykle, przede wszystkim skuteczny w destrukcji.

W drugim czwartkowym półfinale SSC Napoli zremisowało 1:1 z Dnipro Dniepropietrowsk. Bramki: David Lopez 50 - Jewhen Selezniow 81.