18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Sensacyjne zwycięstwo AZS Politechnika Big Plus Poznań w pierwszej lidze koszykarzy! [ZDJĘCIA]

LUMAR
W siódmej kolejce rozgrywek o mistrzostwo pierwszej ligi koszykarze AZS Politechnika Big Plus Poznań zagrali z zespołem Polski Cukier Siden Toruń. Poznaniacy pierwszych sześć spotkań przegrali, natomiast goście pięć razy wygrali i tylko raz zeszli z parkietu pokonani.

W hali UAM na Morasku w sobotni wieczór było sporo kibiców. Przecież akademicy to aktualnie najlepsza koszykarska drużyna w Poznaniu, a ponadto zespół gości prowadzi doskonale znany w Poznaniu Eugeniusz Kijewski, znakomity niegdyś koszykarz, wręcz legenda polskiego basketu.

Faworytem sobotniej potyczki byli oczywiście torunianie, ale ku zaskoczeniu kibiców po pierwszej kwarcie prowadzili akademicy. Podopieczni Waldemara Mendla grali wręcz koncertowo, Pierwsze 10 minut wygrali 28:13. Przez następne trzy kwarty nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa, choć gościom w ostatniej odsłonie udało się zniwelować straty do ośmiu punktów. Ostatecznie AZS Politechnika Big Plus wygrał 73:60 (28:13, 19:20, 12:16, 14:11).

Punkty dla AZS Politechnika Big Plus: Paweł Hybiak 25, Tomasz Gierwazik 10, Marek Sobkowiak 10, Piotr Gacek 9, Tomasz Baszak 7, Łukasz Ulchurski 4, Adam Metelski 4, Michał Szydłowski 2, Paweł Stankiewicz 2, Filip Dylik 0, Maciej Rostalski 0.