MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sensacja w Arenie. MKS Kalisz pokonał lidera! ZDJĘCIA, OPINIE

Andrzej Kurzyński
Koszykarze MKS Drogbruk Kalisz wygrali na własnym parkiecie z niepokonanym dotychczas Górnikiem Wałbrzych 86:82 i sprawili tym samym sporą sensację.

W meczu kończącym pierwszą rundę rozgrywek koszykarze MKS Drogbruk Kalisz po zaciętym spotkaniu pokonali lidera. Prowadzenie zmieniało się aż 13 razy i sześciokrotnie na tablicy wyników widniał remis. Pierwszą kwartę minimalnie wygrali kaliszanie. Na początku drugiej odsłony wydawało się, że to goście złapali wiatr w żagle. Po serii 8:0 wałbrzyszanie wyszli na prowadzenie 30:22, ale po celnych rzutach Przemka Galewskiego, Jakuba Kołodzieja i Pawła Pirosa gospodarze najpierw doprowadzili do remisu, a następnie odjechali rywalom na "pięć" oczek i do przerwy prowadzili 45:40.

Po zmianie stron lepiej rozpoczęli kaliszanie, którzy po dwóch udanych akcjach Kamila Sierańskiego prowadzili już 49:40. Chwilę później po trzech rzutach z rzędu Pawła Pirosa MKS Drogbruk wygrywał 59:50. Na pięć minut przed końcem przyjezdni zdołali zniwelować przewagę MKS-u do dwóch punktów - 73:71. Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnich sekundach. Przy stanie 84:82 na środku boiska błąd kroków popełnił wychowanek Górnika, obecnie reprezentujący barwy MKS-u Jakub Kołodziej. Goście mieli więc okazję, aby przynajmniej doprowadzić do wyrównania, ale stracili piłkę, a kontrę w ataku wykończył Kamil Sierański. Po wznowieniu gry piłkę przechwycił Łukasz Wojciechowski i sensacja stała się faktem.

Kliknij na zdjecie i posłuchaj, co po meczu powiedział Piotr Czaska, trener MKS Drogbruk Kalisz

Kliknij na zdjęcie i posłuchaj co po meczu powiedział Łukasz Wojciechowski, kapitan MKS Drogbruk Kalisz

Już za kilka dni kolejne emocje w hali Kalisz Arena. W sobotę, 6 grudnia o godz. 15:00 MKS Drogbruk zagra "mikołajkowe" spotkanie z Sokołem Międzychód, w którym będzie chciał zrewanżować się za wyjazdową porażkę w pierwszym meczu sezonu.

MKS Drogbruk Kalisz - Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 86:82 (19:18, 26:22, 16:16, 25:26)

MKS Drogbruk: Galewski 21 (5x3), Wojciechowski 16 (2x3), Piros 15, Sierański 12, Szymczak 9 (2x3), Tradecki 8 (1x3, 10 asyst), Kołodziej 4, Murza 1

Górnik: Niedźwiedzki 20 (12 zbiórek), Niesobski 18, Rzeszowski 10, Stochmiałek 10, Glapiński 9, Józefowicz 9, Suchodolski 6, Myślak, Ratajczak