MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rugbystki z Poznania przełamały kompleks gdańszczanek! Katarzyna Paszczyk MVP turnieju we Wrocławiu!

Poznańskie rugbystki tuż po triumfie na turnieju we Wrocławiu. Z lewej ich trener, Tomasz Kapustka Fot. Archiwum Black Roses Posnania
Czarne Róże w końcu doczekały się zwycięstwa nad niepokonanymi od kilku lat Mario Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk. Zawodniczki z Poznania wygrały 29:7 w finale III Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7-osobowym. MVP zawodów i najlepszą zawodniczką ataku została Katarzyna Paszczyk z Black Roses.

Obie drużyny spotkały się w tym roku już w dwóch finałach. Zawodniczki z Gdańska w Poznaniu wygrały 12:0, a w Łodzi okazały się lepsze 17:5. Jednak do trzech razy sztuka. W ostatnim tegorocznym turnieju mistrzostw Polski Black Roses w końcu dopięły swego. Podopieczne trenera Tomasza Kapustki pokonały Mario Biało-Zielone Ladies Gdańsk 29:7.

Dla poznanianek to spore osiągnięcie i być może przełomowe zwycięstwo. Drużyna z Gdańska zdobyła cztery ostatnie mistrzostwa Polski. Przez wiele lat zdominowała rozgrywki rugby 7 wśród kobiet. Black Roses mogą to jednak zmienić i odebrać biało-zielonym tytuł najlepszej drużyny w kraju.

W klasyfikacji generalnej prowadzą biało-zielone (34 punkty) przed Black Roses Posnania (32 pkt) i Diablicami Ruda Śląska (23 pkt). Na wiosnę kolejny etap rozgrywek.

Wyniki Black Roses Posnania na turnieju we Wrocławiu:
eliminacje: Black Roses Posnania – Błyskawice Wrocław 40:0, Warsaw Ladies Frogs – Black Roses Posnania 0:45
półfinał: Legia Warszawa – Black Roses Posnania 7:24
finał: Biało-Zielone Ladies Gdańsk – Black Roses Posnania 7:29