Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Robot da Vinci w kolejnym szpitalu w Poznaniu. Kiedy pierwsze zabiegi?

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Na początek sprzęt wykorzystywany będzie do zabiegów prostatektomii radykalnej
Na początek sprzęt wykorzystywany będzie do zabiegów prostatektomii radykalnej Szpital Wojewódzki w Poznaniu
Do listy poznańskich placówek mogących pochwalić się robotem da Vinci dołączył Szpital Wojewódzki w Poznaniu. Nowe urządzenie posłuży na oddziale urologicznym.

Robot da Vinci w kolejnym szpitalu w Poznaniu

Jak deklarują przedstawiciele szpitala, pierwsze operacje z użyciem nowego robota da Vinci wykonane zostaną już w czerwcu. Na początek sprzęt wykorzystywany będzie do zabiegów prostatektomii radykalnej (wycięcia gruczołu krokowego) u pacjentów z rakiem prostaty ograniczonym do narządu.

- Za naszymi zespołami już pierwsze egzaminy, do których przystąpiło dwóch specjalistów: dr Piotr Cieśliński – operator oraz dr Michał Jurasz – asysta - relacjonują przedstawiciele szpitala.

- Zespół urologiczny naszego ośrodka ma bardzo duże doświadczenie w operacjach laparoskopowych uzyskane w ośrodkach szkoleniowych w Polsce i za granicą. Operatorzy mają na koncie wykonane kilkaset zabiegów radykalnej prostatektomii dokonanych techniką laparoskopową - dodają.

W zabiegach wykonywanych robotem da Vinci wykorzystuje się narzędzia endoskopowe, a kamera na końcach ramion robota umożliwia wykonanie bardzo precyzyjnych działań w miejscach trudnodostępnych. Pacjenci operowani przy pomocy robota mogą liczyć m.in. na krótszy czas hospitalizacji, mniejsze ryzyko powikłań i szybszy powrót do pełnej sprawności.

Szpital prowadzi obecnie rejestracje na zabiegi robotem da Vinci. Pacjenci z rozpoznaniem raka gruczołu krokowego ograniczonego do narządu mogą umówić się telefonicznie na wizytę kwalifikacyjną w dniach od wtorku do czwartku w godzinach 10–12 pod numerem telefonu 61 829 97 64.

Zakup robota możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Wielkopolskiego, który przeznaczył na niego prawie 12 mln złotych.

Zdarzają się choroby o tak niezwykłych objawach, że trudno uwierzyć, aby były prawdziwe. Niestety, dziwne, rzadkie choroby często okazują się nieuleczalne, a chorującym na nie osoby utrudnia normalne funkcjonowanie wśród innych ludzi, którzy o ich chorobach nigdy nie słyszeli.Zobacz w galerii najdziwniejsze choroby w historii medycyny ---->

Najdziwniejsze choroby w historii medycyny i ich niezwykłe o...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski