Rezerwy Lecha Poznań odnoszą zwycięstwo nad Zagłębiem II Lubin i notują passę 4. spotkań bez porażki przed własną publicznością

Maksymilian Dyśko
Rezerwy Lecha Poznan górą w spotkaniu z Zagłębiem II Lubin.
Rezerwy Lecha Poznan górą w spotkaniu z Zagłębiem II Lubin. Adam Jastrzębowski
Tydzień temu podopieczni Artura Węski ulegli na wyjeździe Kotwicy Kołobrzeg 1:3, która znajduje się na pozycji lidera eWinner 2. Ligi. W 22. kolejce eWinner 2. ligi rezerwy Kolejorza pokonały rezerwy Zagłębia Lubin (2:1). Młodzi lechici podtrzymali passę 4. spotkań z rzędu bez porażki przed własną publicznością. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania oraz przeczytania relacji z meczu.

Lepiej w mecz weszli podopieczni Artura Węski. Już w drugiej minucie składną akcję przeprowadził Mikołaj Tudruj wraz z Filipem Wilakiem. Najskuteczniejszy zawodnik rezerw Kolejorza odegrał piętką do Tudruja a ten oddał silny strzał zza pola karnego, który został obroniony przez Kacpra Bieszczada. Miedziowi odpowiedzieli cztery minuty później. Tornike Gaprindaszwili po zejściu z prawego skrzydła próbował zaskoczyć Artura Rudko, lecz ten sparował piłkę na rzut rożny. Kolejne minuty to przewaga gospodarzy.

W 21. minucie po serii dynamicznych zwodów Filipa Wilaka, obrońca Zagłębia popełnił błąd i arbiter wskazał na wapno. Minutę później Filip Wilak pewnie wykorzystał rzut karny i tym samym został autorem dziewiątej bramki w tym sezonie.

Po wyjściu na prowadzenie Kolejorza to Miedziowi starali się przejąć inicjatywę. W 32. minucie Patryk Kusztal oddał mocny strzał po ziemi i lechici mieli furę szczęścia, ponieważ uderzenie zatrzymało się na słupku. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie i lechici schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron Zagłębie zmieniło ustawienie i grało na trójkę obrońców. Zmiana taktyki przyniosła efekty, ponieważ Zagłębie dochodziło częściej do głosu, niż w pierwszej połowie. Groźnym uderzeniem ponownie popisał się Gaprindaszwili, ale dla Artura Rudko strzał nie sprawił większych problemów.

W następnych minutach spotkanie się mocno zaostrzyło i arbiter kilkukrotnie sięgał po żółte kartki. Zagłębie przejęło kontrolę nad spotkaniem i Artur Rudko w wielu sytuacjach ratował ekipę gospodarzy. Po przeprowadzonych zmianach, lechici wyglądali lepiej. Szymon Pawłowski zapisał się na liście strzelców po kapitalnym uderzeniu zza pola karnego w samo okienko. Zagłębie doszło jeszcze do głosu pod koniec spotkania i Rafał Adamski strzelił honorową bramkę dla Miedziowych. Wynik rywalizacji nie uległ już zmianie i lechici mogli cieszyć się z kompletu punktów przed własną publicznością po trafieniach Filipa Wilaka i Szymona Pawłowskiego.

Lech II Poznań – Zagłębie II Lubin 2:1 (1:0)

Bramki: Filip Wilak 22., Szymon Pawłowski 73. – Lech II Poznań, Rafał Adamski 87. - Zagłębie II Lubin

Lech II: Rudko – Żukowski – Tudruj – Waliś – Kukułka – Dziuba (88. Gogół) – Cywka – Pawłowski– Wilak (Antczak 61.) – Tomczyk (Spławski 61.) – Pacławski (Sanocki 61.)

Zagłębie II Lubin: Bieszczad – Lepczyński (Sławiński 73.) – Oko (Kizyma 46.) – Bartolewski – Mata – Makowski – Woźniak – Pakulski (Kolan 30.) – Adamski – Kusztal – Gaprindashvili

Żółte kartki: Cywka 59., 63. Żukowski, 65., Spławski 65., Tudruj 67. (Lech II), Kolan 52., 56. Kizyma, Gaprindaszwili 69., (Zagłębie II Lubin)

Sędziował: Konrad Aluszyk (Toruń)

Frekwencja: 78 kibiców

Oceny zawodników Lecha II Poznań: Rudko (6) – Żukowski (6) – Tudruj (7) – Waliś (6) – Kukułka (6) – Dziuba (6) – Cywka (5) – Pawłowski (7) – Wilak (8) – Tomczyk (7) – Pacławski (7) - Antczak (6) - Spławski (5) - Sanocki (6)

To był typowy mecz na 0:0. Na pewno nie rozgrzał on kibiców Warty Poznań i Cracovii.Zobacz oceny --->

Warta Poznań - Cracovia 0:0. Emocji jak na lekarstwo. Zobacz...