MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remont Dąbrowskiego: Problemy pasażerów MPK i kierowców

Marcin Idczak
Remont Dąbrowskiego: Problemy pasażerów MPK i kierowców
Remont Dąbrowskiego: Problemy pasażerów MPK i kierowców Marcin Idczak
Pasażerowie MPK narzekają na brak informacji i wprowadzone w związku z remontem części ul. Dąbrowskiego objazdy.

Pasażerowie autobusów i tramwajów oraz kierowcy samochodów narzekają na utrudnienia w ruchu związane z remontem części ul. Dąbrowskiego (pomiędzy ul. Żeromskiego, a Botaniczną oraz przy pętli na Ogrodach). W związku z pracami zawieszono kursowanie niektórych linii i wprowadzono liczne objazdy.

Zobacz też:

– Gdy byłem na przystanku autobusu zastępczego T2, to nie znalazłem tam informacji o godzinach odjazdów. Ba! Nie zaznaczono nawet o której jest pierwszy i ostatni kurs – mówi Tomasz Wierzbicki, pasażer.

Inny natomiast dodaje, że miał ten sam problem. Chciał się dowiedzieć, czy późnym wieczorem po pracy dojedzie pojazdem ''za tramwaj'' na Ogrody, czy też ma iść pieszo lub poszukać autobusu nocnego. Po informację udał się do punktu nadzoru ruchu. – Pracująca tam osoba musiała przez telefon dowiedzieć się od swoich zwierzchników jakie autobusy będą kursowały wieczorem – dodaje.

Z naszych informacji wynika, że trasach objazdów pojawili się pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego. Swoim przełożonym przedłożyli wnioski, by na przystankach było więcej informacji o tym jak kursują autobusy zastępcze.

Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM wyjaśnia, że jeszcze przed rozpoczęciem remontu, o tym jak będą wyglądały objazdy informowano pasażerów. W tramwajach, autobusach i na przystankach rozdawano ulotki z mapkami.

– Takie informacje pojawiły również na przystankach autobusowych – zaznacza Bartosz Trzebiatowski. Dodaje, że pasażerowie, oprócz T2, mogą także korzystać z kursujących podobnymi trasami autobusów linii numer: 82, 91 i 95. – Łączna częstotliwość wszystkich powyższych linii (w tym rejonie) jest niższa niż 10 minut – wyjaśnia rzecznik ZTM.– Jeżeli na którymś z przystanków brakuje ulotki z mapą lub rozkładu, prosimy o informację. Dołożymy starań, żeby to uzupełnić najszybciej jak to będzie możliwe – stwierdza Bartosz Trzebiatowski.

Według niego na punktualność, a raczej opóźnienia mają wpływ korki, które tworzą się na okolicznych ulicach. A te są ogromne. – Największe tworzą się na ulicy Świętego Wawrzyńca i Dąbrowskiego, a także Przybyszewskiego – wyjaśnia Monika Filipowicz z serwisu korkowo.pl. Na tych dwóch ostatnich ulicach wprowadzono zwężenia jezdni. Spore korki są także na Bukowskiej.

By ustalić średnie prędkości sprawdzono dane z kilku tysięcy urządzeń GPS zamontowanych w autach poruszających się w okolicach remontowanej części ul. Dąbrowskiego.

– Najgorzej jest w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, kiedy kierowcy jadą w ślimaczym tempie 5 km/h – dodaje Monika Filipowicz.

Zobacz też:

Przebudowa tej części ul. Dąbrowskiego ma potrwać do końca roku. Władze miasta chcą zmodernizować także odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z Żeromskiego, a mostem Teatralnym. Jednak jak wyjaśnia Bogusław Bajoński, dyrektor ZTM ta inwestycja może rozpocząć się najwcześniej w 2017 lub 2018 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski