Radosław Kawęcki wicemistrzem świata w stylu grzbietowym na krótkim basenie!

Radosław Kawęcki potwierdził w stolicy Kataru, że jest jednym z najlepszych pływaków w stylu grzbietowym Fot. zielonagora.naszemiasto.pl
Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra), czasem 50,11 s, zdobył srebrny medal w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie w Dausze. Zwyciężył Australijczyk Mitchell Larkin - 49,57.

Na najniższym stopniu podium stanęło dwóch zawodników. O zaledwie 0,01 s słabsi od Kawęckiego byli Japończyk Ryosuke Irie i Amerykanin Matt Grevers. Kawęckiego czeka jeszcze rywalizacja na dystansie dwukrotnie dłuższym, uznawanym za jego dystans koronny.