Radomiak - Warta 0:2. Warta Poznań wiceliderem Fortuna 1. Ligi! Zieloni notują trzecie zwycięstwo z rzędu! Ponownie strzela Gracjan Jaroch

Dawid Dobrasz
Piotr Tworek nigdy wcześniej nie prowadził samodzielnie zespołu w Fortuna 1. Lidze, ale nie przeszkodziło mu to zanotować świetnego startu. Warta Poznań po czterech meczach ma już dziewięć punktów na koncie! Waldemar Wylegalski
Warta Poznań wygrała na wyjeździe z Radomiakiem 2:0 i jest obecnie wiceliderem Fortuna 1. Ligi. Przed meczem Piotr Tworek mówił, że jego piłkarze jadą do Radomia podtrzymać serię zwycięstw i to się udało. Dla Warty była to trzecia wygrana z rzędu i druga na wyjeździe.

Warta do Radomia pojechała wzmocniona dwoma nowymi zawodnikami: Łukaszem Trałką i wypożyczonym z Górnika Zabrze napastnikiem, Krzysztofem Kiklaiszem. Obaj zaczęli mecz na ławce rezerwowych, ale weszli w drugiej połowie spotkania. Piotr Tworek wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i do boju w Radomiu posłał taką samą jedenastkę, jak przed tygodniem przeciwko Wigrom Suwałki.

- W piątek chłopcy usłyszeli, że mecz z Radomiakiem będzie jednym z najtrudniejszych naszych meczów. Nie Podbeskidzie, Termalika czy Zagłębie Sosnowiec, a właśnie Radomiak - mówił Piotr Tworek. I miał rację, bo Radomiak ruszył w pierwszej połowie do ataków, ale nie potrafił oddać zbyt wielu celnych strzałów na bramkę Adriana Lisa. Gospodarze przeważali, ale tego spodziewał się szkoleniowiec Zielonych, który wspominał, że Radomiak jest drużyną swojego boiska.

Po zmianie stron na boisku pojawił się wspomniany Trałka, który zmienił Michała Grobelnego. Warta weszła bardzo dobrze w drugą połowę, bo już w 49. minucie wynik otworzył niezawodny Gracjan Jaroch, dla którego była to już trzecia bramka w barwach Zielonych. Tym samym 21-letni napastnik już w 4. kolejce przebił swój wynik strzelecki z poprzedniego sezonu w barwach Bytovii (2 gole w 34 meczach).

Radomiak dalej naciskał, a trener gości zdecydował się w krótkim czasie na trzy zmiany. To jednak nie pomogło, bo to Warta strzeliła drugą bramkę, której autorem był Robert Janicki. Podopieczni Piotra Tworka w drugiej połowie oddali dwa strzały i zdobyli dwie bramki. Warta Poznań zanotowała tym samym drugie czyste konto w tym sezonie.

Zieloni po czterech kolejkach Fortuna 1. Ligi mają już dziewięć punktów na koncie. Tyle samo co liderująca Termalika Bruk-Bet Nieciecza, która ma lepszy bilans bramek niż podopieczni Piotra Tworka. Warta Poznań następne spotkanie gra już w środę z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mecz odbędzie się w Grodzisku Wielkopolskim, a początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17.00.

Radomiak Radom 0-2 Warta Poznań
Gole: Gracjan Jaroch 49, Robert Janicki 77

Warta: 1. Adrian Lis - 13. Jakub Kuzdra, 5. Bartosz Kieliba, 4. Tomasz Boczek, 3. Jakub Kiełb - 18. Wiktor Długosz (73, 28. Karol Gardzielewicz), 21. Mateusz Kupczak, 7. Michał Grobelny (46, 23. Łukasz Trałka), 22. Robert Janicki (87, 2. Krzysztof Kiklaisz), 11. Michał Jakóbowski - 25. Gracjan Jaroch.

Trener: Piotr Tworek