Puchar Polski dla koninianek: Medyk POLOmarket rozgromił Górnika i zdobył podwójną koronę!

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Drużyna Medyka POLOmarket Konin po raz szósty w historii i trzeci z rzędu zdobyła Puchar Polski.W czwartek w spotkaniu finałowym mistrzynie Polski pewnie pokonały na Stadionie Miejskim w Gdyni Górnika Łęczna 5:0 (4:0).

Koninianki po raz dziesiąty zagrały w finale PP i po raz szósty sięgnęły po trofeum. Sezon 2014/2015 zespół trenera Romana Jaszczaka kończy w podwójnej koronie, bo w niedzielę sięgnął po drugie w historii klubu mistrzostwo kraju. To drugi z rzędu dublet piłkarek Medyka.

Przy okazji możemy już poinformować, że Medyk będzie organizatorem turnieju pierwszej, grupowej rundy Ligi Mistrzyń. Turniej, w którym oprócz mistrzyń Polski wystąpią jeszcze trzy zespoły, odbędzie się w dniach 11-16 sierpnia. Mecze będą rozgrywane 11,13 oraz 16 sierpnia na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie oraz na Stadionie Miejskim w Kleczewie (oba obiekty spełniają wymogi UEFA).

Finał Pucharu Polski w Gdyni: Górnik Łęczna – Medyk POLOmarket Konin 0:5 (0:4)
Bramki: 0:1 Ewa Pajor (16) , 0:2 Ewa Pajor (29), 0:3 Ewa Pajor (31), 0:4 Anna Gawrońska (38), 0:5 Marta Woźniak (85).
Medyk: Szymańska – Matysik, Sławczewa (90.Sobolewska), Ficzay, Grzywińska – Nikolić, Balcerzak, Sikora, Pajor (82. Zawiślak), Kamczyk (69. Woźniak) – Gawrońska (76. Pilipienko).