Przegrali, ale wróciły chęci i radość grania

Mariusz Kurzajczyk
Marcin Żółtek na razie zastąpił trenera Andrzeja Paszkiewicza. KKS pod wodzą nowego szkoleniowca przegrał 0:2 ze Startem Warlubie.

W ubiegłym tygodniu kaliski klub pożegnał się ze szkoleniowcem i jeszcze nie znalazł nikogo na jego miejsce. W tej sytuacji od wtorku treningi prowadził najstarszy w zespole Marcin Żółtek. On też wraz z Damianem Ostrychalskim, który na co dzień odpowiada za szkolenie młodych graczy, usiadł na ławce trenerskiej w sobotę. Debiut w nowej roli roli nie wypadł najlepiej, bo kaliszanie przegrali, ale kibice, w końcu zobaczyli zespół walczący przez 90 minut.

W pierwszych minutach meczu groźniej atakowali goście. W 4 minucie niecelnie uderzał Michał Zarembski, a w 12. Adam Wasiluk odbił na róg piłkę mocno uderzoną przez Wojciecha Mielcarka. Pięć minut później z lewej strony celnie dośrodkował Jacek Paczkowski, ale Michał Kucharski właściwie tylko musnął piłkę i bramkarz Startu bez problemu ją złapał. Szybkie ataki prowadziła to jedna, to druga drużyna. Na kaliską bramkę najczęściej strzelał Rafał Babul. Z kolei w ekipie KKS-u wyróżniał się Błażej Ciesielski, który kilka razy zagroził bramce warlubian.

Gole padły po przerwie, choć emocji i sytuacji bramkowych było znacznie mniej niż w pierwszej połowie. Najpierw jednak Ciesielski trafił w poprzeczkę. W 64. minucie najbardziej doświadczony na boisku Michał Zarembski pokonał Wasiluka strzałem w krótki róg. Wynik w 83 minucie ustalił pięknym uderzeniem z dystansu Paweł Tabaczyński.

- Okoliczności, w jakich przygotowywaliśmy się do tego meczu, nie były sprzyjające. Fakt, że zabrakło dobrego wyniku, bardzo martwi, ale ważne, że do zespołu wracają chęci i radość grania - podsumował Marcin Żółtek.

KKS Kalisz - Start Warlubie 0:2(0:0)

Bramki: 0:1 Michał Zarembski 64, 0:2 Paweł Tabaczyński 83.

KKS Kalisz: Adam Wasiluk - Łukasz Grabowski, Damian Czech, Marcin Lis, Filip Sówka (I)(73. Bartosz Cierniewski) - Michał Grzesiek (I) (84. Jacek Gajewski (I), Mateusz Gawlik - Jacek Paczkowski (69. Szymon Ignaczak), Stayko Stoychev, Błażej Ciesielski - Michał Kucharski.

Sędziował Maciej Pelka (Poznań). Widzów 250.

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!