Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznańscy studenci promują bezpieczeństwo na drogach. Zwracają uwagę na problem używania telefonów za kierownicą

Justyna Dopierała
Justyna Dopierała
„Patrz na drogę!” to studencki projekt, mający na celu promowanie bezpieczeństwa na drogach. Poznańscy studenci w ramach inicjatywy ,,Zwolnieni z teorii" organizują kampanię społeczną, chcą zwrócić uwagę na narastający problem używania telefonów za kierownicą.
„Patrz na drogę!” to studencki projekt, mający na celu promowanie bezpieczeństwa na drogach. Poznańscy studenci w ramach inicjatywy ,,Zwolnieni z teorii" organizują kampanię społeczną, chcą zwrócić uwagę na narastający problem używania telefonów za kierownicą. Archiwum
„Patrz na drogę!” to studencki projekt, mający na celu promowanie bezpieczeństwa na drogach. Poznańscy studenci w ramach inicjatywy ,,Zwolnieni z teorii" organizują kampanię społeczną, chcąc zwrócić uwagę na narastający problem używania telefonów za kierownicą.

,,Zwolnieni z teorii" to ogólnopolska olimpiada projektów społecznych. Co roku bierze w niej udział kilkanaście tysięcy uczniów i studentów. Jej uczestnicy dobierają się w kilkuosobowe zespoły, wymyślają projekt i go realizują. Każdy otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami, a najlepsi także nagrody.

Grupa poznańskich studentów zdecydowała się na zrealizowanie projektu pod hasłem ,,Patrz na drogę!".

Czytaj także: 5 polskich miast, w których najłatwiej spotkać studenta

Studencka kampania społeczna ,,Patrz na drogę!" ma skupiać się na problemie używania telefonów komórkowych za kierownicą. To istotny i wciąż narastający problem, który stwarza niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego.

- Poprzez kampanię w mediach chcemy zwrócić uwagę na wysoką rangę problemu, który niesie za sobą często tragiczne skutki, czyli liczne wypadki drogowe - tłumaczy Magdalena Bieganowska, uczestniczka projektu ,,Patrz na drogę!"

Studenci zamierzają przeprowadzić akcję, w której wręczając naklejki i ulotki z edukacyjnymi treściami, postarają się zwiększać świadomość ludzi biorących udział w ruchu drogowym na co dzień.

Zobacz też: Zagraniczni studenci w Poznaniu. Skąd przyjechali? [TOP 5 KRAJÓW]

- Kolejnym działaniem naszej kampanii społecznej będzie regularne zamieszczanie treści w mediach społecznościowych (Facebook oraz Instagram). Poprzez kanały internetowe chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób i uświadomić im, jak istotna jest ostrożność na drodze i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego - mówi Magdalena Bieganowska.

Do kogo skierowany jest projekt?
Odbiorcami realizowanego projektu mają być uczestnicy ruchu drogowego. Chodzi głównie o kierowców, czyli osoby pełnoletnie, posiadające prawo jazdy. Z projektu społecznego skorzystają także piesi, którzy również należą do grupy uczestników ruchu drogowego.

- Nasza kampania społeczna pełni także funkcję edukacyjną wśród przyszłych kierowców - dodaje studentka.

Uczestnicy projektu tłumaczą także, co na celu ma realizowany przez nich projekt.

Czytaj również: Studniówki 2020: Szkoły łamią prawo przy organizacji studniówek - alarmuje Sieć Obywatelska Watchdog

Przede wszystkim chcą oni zwrócić uwagę na ryzyko, z jakim mają do czynienia kierowcy, używający telefonów za kierownicą. Ponadto studenci swoimi działaniami chcą wdrażać dobre nawyki wśród kierowców oraz doprowadzić do zmniejszenia liczby wypadków na drogach.

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski