MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Wypalali kable, żeby odzyskać czysty metal. Interweniowała straż miejska i straż pożarna

MW
Po 500 złotych mandatu otrzymali mężczyźni, którzy wypalali plastikowe otuliny kabli, żeby podnieść wartość i odzyskać z nich metal. Gęsty dym zauważyli strażnicy miejscy, którzy podjęli na miejscu interwencję. Okazało się jednak, że ogień był tak duży, że gasić go musiała straż pożarna.
Po 500 złotych mandatu otrzymali mężczyźni, którzy wypalali plastikowe otuliny kabli, żeby podnieść wartość i odzyskać z nich metal. Gęsty dym zauważyli strażnicy miejscy, którzy podjęli na miejscu interwencję. Okazało się jednak, że ogień był tak duży, że gasić go musiała straż pożarna. Straż Miejska Poznań
Po 500 złotych mandatu otrzymali mężczyźni, którzy wypalali plastikowe otuliny kabli, żeby podnieść wartość i odzyskać z nich metal. Gęsty dym zauważyli strażnicy miejscy, którzy podjęli na miejscu interwencję. Okazało się jednak, że ogień był tak duży, że gasić go musiała straż pożarna.

- Strażnicy zwrócili uwagą na kłęby czarnego dymu, jaki wydobywał się z okolic pustostanów znajdujących się w rejonie ulic Spichrzowej i Magazynowej. Zadymienie było tak duże, że funkcjonariusze podejrzewali pożar zabudowań. Po dotarciu na miejsce okazało się, że powodem zadymienia były palące się plastikowe otuliny kabli elektrycznych - informuje poznańska straż miejska.

Czytaj też: Będą odszkodowania za powikłania po szczepieniach? Posłowie chcą uproszczenia procedury i powołania komisji przy wojewodach

Jak się okazało - kabli paliło się tak wiele, że konieczne było wezwanie straży pożarnej. To ona musiała ugasić pożar. Jak dodają strażnicy miejscy - to kolejny taki przypadek w tym rejonie.

Sprawcy zostali ukarani, okazali się nimi dwaj mężczyźni, mieszkańcy Poznania w wieku 41 i 27 lat. Zostali ukarani mandatami wysokości 500 zł.

Dlaczego palili plastikowe otuliny? Tłumaczą strażnicy: - Wypalanie kabli jest procederem często stosowanym przez osoby zbierające metale kolorowe. Pozbywając się plastikowej otuliny zbieracz kilkakrotnie podnosi wartość sprzedawanego surowca. Sposób szybki, ale bardzo niekorzystnie wpływający na środowisko.

I zaznaczają, że wraz z dymem do atmosfery emitowane są silnie trujące związki chemiczne, a odpady pozostawione w miejscu ogniska zanieczyszczają glebę.

Ile kosztuje ręczne urządzenie do ściągania otulin, bez szkodzenia środowisku? Około 100 zł. Teraz mężczyźni będą musieli zapłacić łącznie dziesięć razy więcej.

Zobacz również:

Lipiec obfitował w Wielkopolsce w bardzo ważne wydarzenia. W Poznaniu odbył się Marsz Równości, a także manifestacja w geście protestu, przeciwko temu co działo się na podobnej imprezie w Białymstoku. Poza tym pojawiły się nowe fakty w sprawie procesu Kajetana P. czy wypadku na Hetmańskiej, w którym tramwaj śmiertelnie potrącił małego chłopca. O wyniki rekrutacji drżeli z kolei uczniowie i ich rodzice. Co jeszcze się działo? Sprawdź to w naszym przeglądzie miesiąca.Czytaj dalej --->

Podsumowanie lipca "Głosu Wielkopolskiego": Oto najważniejsz...

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski