Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Wybory do rad osiedli. Lokale wyborcze otwarte. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem

NK
Wybory do rad osiedli na razie przebiegają bez zakłóceń
Wybory do rad osiedli na razie przebiegają bez zakłóceń Waldemar Wylegalski
Punktualnie o godzinie 8 rano rozpoczęły się wybory do poznańskich rad osiedli. Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem i nie odnotowano żadnych incydentów. Lokale wyborcze będą otwarte do godziny 20. Wtedy też zakończy się cisza wyborcza.

- Wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte, zgodnie z planem, o godzinie 8. Dotychczas nie odnotowaliśmy żadnych zakłóceń - informuje Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta.

Sprawdź też: Poznań: Wybory do rad osiedli - kandydaci. Na kogo głosować 24 marca 2019? [LISTA KANDYDATÓW DO RAD OSIEDLI W POZNANIU]

Wybory do rad osiedli odbywają się co cztery lata. W tym roku 1248 kandydatów będzie ubiegać się o 678 mandatów w 42 radach osiedli. - W tych wyborach zgłosiło się o 70 kandydatów więcej niż cztery lata temu - informuje Arkadiusz Bujak.

Głosowanie nie odbywa się jednak na kilku osiedlach jak np.: Ogrody, Rataje - w okręgach IV i V, Nowe Winogrady Wschód - okręg II. - Chociaż przedłużyliśmy termin zgłaszania się, to nie udało się osiągnąć wymaganej przepisami liczby kandydatów - tłumaczy Arkadiusz Bujak. To oznacza, że osoby, które wyraziły tam chęć startu w wyborach, automatycznie otrzymają mandat.

Czytaj też: Wybory do rad osiedli w Poznaniu. Zostań radnym i zmieniaj najbliższe otoczenie!

W wyborach do rad osiedli czynne i bierne prawo wyborcze ma każdy obywatel Polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat i stale zamieszkuje na terenie danego osiedla.

SPRAWDŹ TEŻ:

Jeszcze poważniej niż fałszowanie podpisów brzmiało oskarżenie, które w marcu 2016 r. padło pod adresem Marii Łazarz, przewodniczącej Zarządu RO Św. Łazarz. Na jednym z posiedzeń radna Iwona Rajewicz-Szyba oskarżała przewodniczącą o bezpodstawne pobieranie diety, a kiedy emocje sięgnęły zenitu, stwierdziła, że M. Łazarz chciała otruć jedną z radnych ciasteczkami. Tym razem sprawy nie badała policja, a dwie radne ostatecznie zakopały topór wojenny.

Poznań: Zatrute ciastka i awantura o balon. Tak się kłócą w ...

ZOBACZ WIDEO
Budownictwo z wielkiej płyty ma przed sobą dobrą przyszłość:

Bloki z wielkiej płyty, seryjnie stawiane w czasach PRL, to nieodłączny element krajobrazu Polski. Szacuje się, że w naszym kraju jest około 60 tys. budynków z wielkiej płyty. Mieszka w nich około 12 mln osób. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Instytut Techniki Budowlanej przebadał te popularne budynki. Wniosek? Są bezpieczne, ale jak podkreślano - należy o nie dbać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski