Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań Rower Miejski 2021: 1 marca otwarcie nowego sezonu. Rowery są gotowe do nowych kursów

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Poznański Rower Miejski - 4 generacji
Poznański Rower Miejski - 4 generacji Waldemar Wylegalski
Od poniedziałku, 1 marca, rusza 10. sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Przerwa zimowa była krótka, bo poprzedni sezon zakończył się 23 grudnia. Teraz nowy sezon ma być pod znakiem rowerów czwartej generacji, czyli bezstacyjnych – 4G.

Wszystkie stacje są gotowe do przyjmowania rowerów, jednoślady są sprawdzone po sezonie i zimie, a ich flota uzupełniona o nowe egzemplarze.

- System rowerów bezstacyjnych jest znacznie bardziej elastyczny i przyjazny dla użytkowników, przez co ma dużo większe perspektywy dalszego rozwoju – zapewnia Zarząd Transportu Miejskiego w w Poznaniu. - Dlatego w trakcie zbliżającego się sezonu przybędzie 7 stref i 87 rowerów 4G.

Stara konstrukcja z wielkimi możliwościami. Potężne maszyny odśnieżają polskie drogi. Zobacz wideo:

W sumie od 1 marca do dyspozycji rowerzystów będzie:

  • 746 rowerów PRM 4G (wypożyczanie i zwrot w wyznaczonych strefach PRM 4G, a nie w stojakach na stacjach PRM 3G) i dodatkowo 30 rowerów elektrycznych PRM 4G,
  • prawie 1000 rowerów zgrupowanych w 113 stacjach roweru miejskiego PRM 3G (wypożyczanych i zwracanych w stacjach PRM),
  • 3 stacji PRM 3G z rowerkami miejskimi dla dzieci: Malta Ski, Termy Maltańskie i Rondo Śródka,
  • 76 rowerów wyposażonych w foteliki, służące do przewozu dzieci,
  • 179 miejskich stref postoju rowerów 4G. 80 stref znajduje się w pobliżu stacji PRM 3G, natomiast Strefa Centrum to obszar wewnątrz I ramy komunikacyjnej, z wyjątkiem płyty Starego Rynku.

Co ważne, system ma współpracować z klasycznym transportem miejskim. ZTM zapewnia, że posiadacze karty PEKA z ważnym biletem okresowym nadal będą mogli korzystać z bezpłatnych 30 minut podróży Poznańskim Rowerem Miejskim, aby wygodnie przesiadać się z roweru na autobus lub tramwaj na liniach ZTM. Użytkownicy, którzy nie będą posiadać biletu okresowego, za pierwsze 30 minut wypożyczenia zapłacą symboliczną złotówkę.

Co zrobić, by wejść do systemu

Aby korzystać z Systemu PRM, trzeba założyć konto, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin i wnieść opłatę inicjalną (20 zł). Następnie trzeba kliknąć w link weryfikacyjny, otrzymany e-mailem i pobrać PIN do konta przesłany SMS-em oraz w osobnym e-mailu. Rejestracji dokonujemy poprzez stronę internetową, aplikację mobilną, na stacji przy terminalu lub za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta czynnego przez całą dobę pod numerem 61 666 80 80.

Wypożyczenie roweru

- Wypożyczenie roweru PRM3G możliwe jest poprzez aplikację mobilną PRM - informuje Zarząd Transportu Miejskiego. - Zeskanuj kod QR na rowerze lub wybierz zakładkę MENU -> WYPOŻYCZ ROWER i wpisz jego numer. Naciśnij WYPOŻYCZ ROWER.terminal: naciśnij WYPOŻYCZENIE/ZWROT. Podaj numer telefonu komórkowego oraz PIN lub przyłóż sparowaną kartę RFID do czytnika (instrukcja połączenia karty RFID z Kontem Użytkownika). Dalej postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Z kolei wypożyczenia roweru PRM4G możesz dokonać przez aplikację mobilną PRM: zeskanuj kod QR na rowerze lub wybierz zakładkę MENU -> WYPOŻYCZ ROWER i wpisz jego numer. Naciśnij WYPOŻYCZ ROWER. Na ekranie wyświetli się kod, wpisz go na klawiaturze komputera pokładowego.komputer pokładowy: na komputerze pokładowym, wpisz numer telefonu komórkowego oraz kod PIN lub przyłóż do czytnika sparowaną kartę RFID.

Zobacz też: Poznański Rower Miejski wróci 1 marca. Będą nowe strefy dla rowerów 4. generacji. Sprawdź lokalizacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski