Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Pomoc dla frankowiczów. W grudniu spotkania z ekspertami

Marta Danielewicz
Marta Danielewicz
Frankowicze wciąż mogą liczyć na bezpłatne porady prawne. Spotkania z ekspertami odbędą się w 14 polskich miastach. Także w Poznaniu 12 grudnia.
Frankowicze wciąż mogą liczyć na bezpłatne porady prawne. Spotkania z ekspertami odbędą się w 14 polskich miastach. Także w Poznaniu 12 grudnia. Adrian Wykrota
Frankowicze wciąż mogą liczyć na bezpłatne porady prawne. Spotkania z ekspertami odbędą się w 14 polskich miastach. Także w Poznaniu - 12 grudnia.

Rusza kolejny cykl porad prawnych dedykowanych frankowiczom. 700 tysięcy Polaków na przestrzeni kilkunastu lat zaciągnęło kredyty we frankach szwajcarskich, głownie w celu zakupu mieszkania czy budowy domu. W pierwszej dekadzie XXI wieku była to najbardziej opłacalna opcja. Wszystko zmieniło się w styczniu 2015 roku, kiedy frank gwałtownie podskoczył. Walutowe trzęsienie ziemi - tak nagłe umocnienie się franka szwajcarskiego określili specjaliści. Efektem było drastyczny wzrost rat za mieszkania, a przede wszystkim ogromna fala zadłużeń.

Czytaj: Uwięzieni we własnych mieszkaniach, czują się jak niewolnicy franka

Dziś zadłużeni frankowicze domagają się swoich praw. Niektórzy decydują się prowadzić spór przed sądami, ale potrzebują pomocy. W tym celu mają służyć grudniowe spotkania pod nazwą: "Grudzień Konsumenta Rynku Finansowego" organizowane przez Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu. Porady prawne będą udzielane w 14 polskich miastach, także w Poznaniu - 12 grudnia.

By wziąć w nich udział należy się zarejestrować na stronie: https://projekt.bankowebezprawie.pl/grudzien/.

Porad będą udzielali adwokaci i radcowie prawni specjalizujący się w tematyce prawa konsumentów, prawie bankowym oraz prawie cywilnym.

- Dzięki dofinansowaniu z UOKiK mogliśmy ponownie zorganizować bezpłatne porady prawne. Konsumenci będą mieli okazję by zaczerpnąć porad w zakresie wadliwych produktów finansowych, występowania w nich niedozwolonych zapisów, misselingu, wprowadzania w błąd przy procesie sprzedaży i reklamy tychże produktów, ukrywania rzeczywistych kosztów produktów, niezrozumiałych zapisów umownych, skomplikowania tych produktów, oraz szeregu innych “sztuczek” prawnych - tłumaczy Aneta Kaczmarek, koordynatorka projektu ze Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.

POLECAMY:

Zobacz też: NIK ws. frankowiczów: Niektóre praktyki banków były nieuczciwe

Źródło: TVN24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski