Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Pierwsza miejska pasieka na Cytadeli. Poznańscy radni dostali "miód w sznupie"

Nicole Fekser
We wtorek radni miejscy otrzymali słoiczki miodu z miejskiej pasieki. To pierwsze zbiory z uli znajdujących się na Cytadeli.
We wtorek radni miejscy otrzymali słoiczki miodu z miejskiej pasieki. To pierwsze zbiory z uli znajdujących się na Cytadeli. poznan.pl
We wtorek radni miejscy otrzymali słoiczki miodu z miejskiej pasieki. To pierwsze zbiory z uli znajdujących się na Cytadeli.

Miejska pasieka pojawiła się w parku od strony ul. Za Cytadelą. Obecnie składa się z sześciu uli, którymi opiekuje się Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

Udział w stworzeniu dogodnych warunków dla pszczół mieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 83 im. Emilii Waśniowskiej w Poznaniu, którzy w październiku 2018 pomalowali ule w ramach akcji „Malowanie uli na poznańskiej Cytadeli”.

Z racji, że pasieka funkcjonuje krótko, ilości miodu są niewielkie, ale miejscy radni mieli już okazję spróbować miodu z pierwszej miejskiej pasieki. Każdy z nich otrzymał słoiczek poznańskiego miodu podczas wtorkowego posiedzenia.

Czytaj też: Żelichowo: Nadzorca plantacji szparagów obrażał pracujących Ukraińców

- Miód w sznupie, czyli niebo w gębie. Ten słodki gadżet to efekt pracy pszczół z pierwszej miejskiej pasieki. Będzie promował Poznań, a także wiedzę o znaczeniu tych owadów dla naszego ekosystemu. W kolejnym jego etapie stworzymy na Cytadeli miododajny ogród. – pisze na facebooku Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta Poznania.

Zarząd Zieleni Miejskiej nie rozważa jednak możliwości sprzedaży miodu.

- Miód ma być produktem, który ma pokazać, że Miasto Poznań dba o środowisko. Pozyskanie miodu jest działaniem związanym wyłącznie z utrzymaniem właściwej kondycji rodziny pszczelej – komentują przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej.

Sprawdź również: Poznań: Ile kosztują owoce na targowiskach? Sprawdź ceny truskawek, borówek, wiśni i czereśni

I dodają: - Głównym zadaniem w sprawie utrzymania pasieki jest ukazanie mieszkańcom miasta Poznania, że mieszkają w mieście promującym zdrowe warunki zamieszkania, zgodnego współistnienia w środowisku zurbanizowanym ludzi, roślin i zwierząt. Ponadto chcielibyśmy prowadzić edukację wśród najmłodszych mieszkańców pokazując jak funkcjonuje rodzina pszczela, jak wyglądają prace pasieczne i jak ważna jest praca pszczół dla życia ludzi.

Miejska pasieka pszczół ma być dowodem na to, że w mieście też mogą funkcjonować pszczoły, a tegoroczny projekt ma być jednym z wielu działań, mających na celu ratowanie pszczół.

Sprawdź też:

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski