Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Jak zostaną wykorzystane budynki po gimnazjach?

Justyna Dopierała
Justyna Dopierała
Reforma oświatowa, likwidująca gimnazja spowodowała spory chaos w szkołach. Pierwszym problemem jaki się pojawił w związku z reformą był podwójny rocznik, który we wrześniu tego roku trafi do szkół średnich. Pojawiły się obawy, czy dla wszystkich uczniów wystarczy miejsc w szkołach. To nie jedyny problem, który w nadchodzącym roku szkolnym się pojawia.
Reforma oświatowa, likwidująca gimnazja spowodowała spory chaos w szkołach. Pierwszym problemem jaki się pojawił w związku z reformą był podwójny rocznik, który we wrześniu tego roku trafi do szkół średnich. Pojawiły się obawy, czy dla wszystkich uczniów wystarczy miejsc w szkołach. To nie jedyny problem, który w nadchodzącym roku szkolnym się pojawia. Adrian Wykrota
Reforma oświatowa, likwidująca gimnazja spowodowała spory chaos w szkołach. Pierwszym problemem jaki się pojawił w związku z reformą był podwójny rocznik, który we wrześniu tego roku trafi do szkół średnich. Pojawiły się obawy, czy dla wszystkich uczniów wystarczy miejsc w szkołach. To niejedyny problem, który w nadchodzącym roku szkolnym się pojawia.

Jak zostaną wykorzystane budynki po gimnazjach? Takie pytanie pojawia się w związku z reformą oświatową, która spowodowała spore zamieszanie w nadchodzącym roku szkolnym.

Czytaj także: Pedofilia w Kościele: Prokuratura uznała, że kościelne dokumenty w sprawie księdza oskarżonego o pedofilię, nie są jej potrzebne

W Poznaniu funkcjonowało 71 gimnazjów publicznych. Co stanie się z budynkami po tych placówkach? Część z nich zostanie przekształcona w szkoły podstawowe. W związku z tym, że szkoły podstawowe będą potrzebowały więcej miejsc, niektóre dotychczasowe gimnazja zostaną wykorzystane właśnie jako podstawówki. Tak właśnie wyglądało to z Gimnazjum nr 63.

- W rezultacie wdrażania reformy oświaty Gimnazjum nr 63 przy ul. Drzymały przekształcono w Szkołę Podstawową nr 73. Choć pierwotnie władze miasta zakładały włączenie tego gimnazjum do SP nr 89, to ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. W ciągu ostatnich naborów do Szkoły Podstawowej nr 73 zgłosiło się zbyt mało chętnych, by jej funkcjonowanie miało sens, stąd uchwała o wyrażeniu woli likwidacji. Radni zaopiniowali ten projekt pozytywnie. Budynki po likwidowanej szkole nie zostaną puste, bo nową siedzibę uzyska 38 Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, które na ul Drzymały przeniesie się z ul. Małoszyńskiej od września - informuje Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty.

Zobacz też: Wielkopolska: Nakładka "Strefa wolna od LGBT" na profilach dwóch adwokatów na Facebooku. Sprawę bada rzecznik dyscyplinarny

Poza przekształcaniem gimnazjum w podstawówki, istnieją inne rozwiązania na wykorzystanie placówek. Gimnazjum nr 6, które do tej pory funkcjonowało na osiedlu Przyjaźni 136, zostanie przekształcone w prywatne liceum ,,Eureka”

- Dotychczas na osiedlu Przyjaźni 136 istniały dwie placówki - Gimnazjum nr 6 oraz Szkoła Podstawowa nr 66. W budynku po gimnazjum od września działać będzie ,,Eureka” - mówi Wiesław Banaś.

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski