MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poszukiwani wolontariusze do Poznańskiego Punktu Szczepień Powszechnych na Stadionie Miejskim. Wykonuje się tam 1000 szczepień dziennie

M.S.
Na Stadionie Miejskim w Poznaniu brakuje wolontariuszy. Ruszył nabór.
Na Stadionie Miejskim w Poznaniu brakuje wolontariuszy. Ruszył nabór. fot. Grzegorz Dembiński
Poznański Punkt Szczepień Powszechnych na Stadionie Miejskim poszukuje pełnoletnich poznaniaków i poznanianek, którzy zechcą pomóc w walce z pandemią w formie wolontariatu.

Stadion Miejski: Poznański Punkt Szczepień Powszechnych potrzebuje rąk do pracy

Stadion Miejski znajdujący się przy ul. Bułgarskiej ma utworzony punkt, do którego dziennie przychodzi nawet 1000 osób, żeby zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Poszukiwane są osoby, które chcą dołączyć do zespołu i pomogą w organizacji procedury szczepienia.

Zobacz też: Jak wygląda szczepienie przeciw COVID-19? Co trzeba wiedzieć?:

od 16 lat

Rolą wolontariusza jest pomoc w kwestiach organizacyjnych oraz ułatwienie płynnego ruchu między osobami oczekującymi a tymi, którzy otrzymują swoją dawkę szczepionki. To oni rozmawiają na temat kwestionariuszy przed zaszczepieniem oraz weryfikują godziny zgłoszeń pacjentów.

Czytaj też: Gdzie i w jaki sposób znaleźć wolne terminy na szczepienia przeciw koronawirusowi? Rząd wprowadził nową wyszukiwarkę

Stadion Miejski: Do wolontariatu zgłaszają się osoby chcące pomóc

Wolontariat wymaga poświęcenia, ale też chęci niesienia pomocy. Szczepienia odbywają się 7 dni w tygodniu od godzin porannych do godzin wieczornych, z tego powodu wolontariuszki i wolontariusze są potrzebni zarówno w tygodniu, jak i w weekend w godzinach od 7:30 do 21.

Czytaj również: Padł rekord szczepień w punkcie na MTP w Poznaniu. W czwartek, 27 maja zaszczepiono 3 930 osób

Ochotnicy ustalają harmonogram z koordynatorem wolontariatu w Poznańskim Punkcie Szczepień Powszechnych, otrzymują również odpowiednie środki ochrony osobistej oraz zostają przeszkoleni. Po odbytym wolontariacie mogą otrzymać zaświadczenie o jego odbyciu oraz koszulki i gadżety Miasta Poznania.

Formularz zgłoszeniowy można wypełnić, klikając tutaj.

Po opublikowaniu przez firmę Pfizer specyfiki szczepionki przeciwko Sars-CoV-2, pojawiło się wiele niejasności i fake newsów odnośnie tego, kto może, a kto nie może być poddany szczepieniom. Skonsultowaliśmy ten temat z prof. Joanną Zajkowską z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB w Białymstoku i opracowaliśmy wykaz niektórych grup osób (np. kobiety w ciąży, dzieci) oraz wykaz najczęstszych chorób, których występowanie budzi wątpliwości czytelników odnośnie możliwości zaszczepienia.Na kolejnych slajdach odpowiadamy na pytania, czy np. osoby chorujące na nowotwory, cukrzycę, alergie, choroby serca, nadciśnienie tętnicze lub po przebytych udarach lub zawałach mogą być poddane szczepieniom czy nie. Rozwiewamy też wątpliwości odnośnie szczepień kobiet w ciąży, matek karmiących czy też dzieci.Kto nie powinien się szczepić, a kto może to zrobić? Aby przejść do poszczególnych grup pacjentów przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Kto nie powinien szczepić się przeciw koronawirusowi? Te oso...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski