MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poszukiwani młodzi, zdolni do międzynarodowego projektu

Marta Danielewicz
Poszukiwani młodzi, zdolni do międzynarodowego projektuPoszukiwani młodzi, zdolni do międzynarodowego projektu
Poszukiwani młodzi, zdolni do międzynarodowego projektuPoszukiwani młodzi, zdolni do międzynarodowego projektu Poznański park Naukowo-Technologiczny
Poznański park Naukowo-Technologiczny poszukuje studentów oraz absolwentów (do 30 roku życia) chcących wziąć udział w unijnym projekcie EUXCEL. Jeśli masz głowę pełną pomysłów, chcesz być częścią międzynarodowego zespołu i szukasz pieniędzy na rozkręcenie interesu, to idealna opcja. Chętni mogą zgłaszać się do końca lutego! Ci, którym się powiedzie odbędą warsztaty biznesowe w jednym z europejskich miast.

Poznański park Naukowo-Technologiczny od lat wspiera młodych przedsiębiorców. Także i w tym roku poszukuje studentów oraz absolwentów chcących wziąć udział w unijnym projekcie EUXCEL. Rekrutacja trwa do końca lutego 2016 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny. Aplikacje można składać na stronie http://euxcel.eu/apply/.

EU-XCEL to europejski projekt, którego celem jest wsparcie młodych pomysłodawców chcących stworzyć międzynarodowy, innowacyjny start-up. Uczestnicy programu mogą liczyć na wsparcie profesjonalistów z całej Europy oraz bezpłatne warsztaty biznesowe. Tworzą międzynarodowe grupy, które przez kilka miesięcy pracują wspólnie nad rozwojem swojego pomysłu na biznes. Mają na to 12 tygodni, podczas warsztatów wyjazdowych.

Ta międzynarodowa inicjatywa powstała w ramach unijnych programów Horyzont 2020 oraz Startup Europe. Obecnie trwa rekrutacja do II edycji. Pierwsza edycja przyciągnęła ok. 600 uczestników z całej Europy. Zespoły, składające się z uczestników z różnych państw i o różnych kompetencjach, zostały wyłonione podczas tygodniowego wyjazdu. Następnie każdy zespół, przez ok. 3 miesiące, rozwijał zdalnie swoje pomysły biznesowe (za pomocą dedykowanej platformy online), pod okiem mentorów z Polski i Europy.

Zwycięzcą pierwsze edycji okazała się ekipa z WeQ4U- startupu powstałego w czasie trwania warsztatów w Grecji. WeQ4U jest aplikacją, która organizuje i porządkuje czas oczekiwania na bilety w parkach rozrywki. Dzięki rozwiązaniu WeQ4U nie trzeba tracić czasu na stanie w kolejce po bilet – aplikacja zrobi to za nas. Jej twórcy zapowiedzieli dalsze prace projektem i wdrożenie go do życia. Drugie miejsce należało do startupu, który uformował się podczas warsztatów w Poznańskim parku Naukowo-Technologicznym. Grupa stworzyła DataMine, program ułatwiający naukowcom dostęp do potrzebnych danych, tworząc swoistą elektroniczną bibliotekę z wynikami badań medycznych, farmaceutycznych, związanych z naukami przyrodniczymi czy biotechnologicznych. W założeniu twórców DataMine, ich projekt ma ułatwić walkę z takimi chorobami jak rak, udar mózgu czy choroby serca. Dedykowane algorytmy pozwalają na uporządkowanie, katalogowanie i ułożenie danych w taki sposób, aby ułatwić ich analizę i wyciąganie wniosków.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski