Poseł Zbigniew Ajchler wywalczył srebrny medal w międzynarodowych zawodach ping-ponga osób z chorobą Parkinsona

Grzegorz Okoński
Poseł wywalczył srebrny medal w singlu mężczyzn
Poseł wywalczył srebrny medal w singlu mężczyzn PING PONG Terapia PD Poland
Zbigniew Ajchler, niezrzeszony poseł z Wielkopolski, prowadzący na co dzień spółdzielnie rolnicze w Lubosinie i Izdebnie, wziął udział w Otwartych Mistrzostwach Niemiec w Ping Pongu dla osób z chorobą Parkinsona. Z sukcesem – poseł zajął drugie miejsce, pokonując mistrza świata z 2021 roku.

Zawody odbyły się w dniach 26-29 maja w Bad Homburg k/Frankfurtu w międzynarodowej obsadzie – startowali w nich zawodnicy z 14 państw, m.in. z USA, Australii, Kanady, Szwecji, czy Polski. Zbigniew Ajchler wywalczył 2. miejsce w singlu mężczyzn, wygrywając m.in. z reprezentantem gospodarzy, mistrzem świata z 2021 r.

- W zawodach wzięło udział ponad 130 zawodników, zmagania w grze to trzy doby do godzin wieczornych – mówi Zbigniew Ajchler. - Byliśmy bardzo zmęczeni ale i zadowoleni: to nauka pokory, tolerancji życia i zmagania się z własnymi słabościami...