Porażka piłkarzy ręcznych Energi MKS Kalisz na inaugurację sezonu w PGNiG Superlidze. Wicemistrz Polski nieznacznie lepszy w kaliskiej hali

MAC, LUMAR
Energa MKS Kalisz – Orlen Wisła Płock 26:29 (13:14)
Energa MKS Kalisz – Orlen Wisła Płock 26:29 (13:14) Andrzej Kurzyński
Nie udała się piłkarzom ręcznym Energi MKS Kalisz inauguracja rozgrywek PGNiG Superligi. Kaliszanie, mimo dobrego występu, nie sprostali jednej wicemistrzowi Polski zespołowi Orlen Wisły Płock przegrywając 26:29 (13:14).

Goście z Płocka byli faworytami spotkania i wywieźli z Kalisza trzy punktyy, ale przyszło im to ze sporym trudem. Mądrze i konsekwentnie grający gospodarze byli równorzędnym przeciwniikiem renomowanych płocczan, z którymi jeszcze w poprzednim sezonie przegrywali wysoko. W połowie pierwszej części meczu kaliszanie prowadzili dwoma bramkami (7:5), a na przerwę zespoły schodziły przy jednobramkowej przewadze gości (14:13), którą przyjezdni zdołali sobie wypracować głownie dzięki temu,  że kilka razy grali w liczebnej przewadze.

Prowadzenia wicemistrzowie Polski już nie oddali, choć mecz był wyrównany, a na 9 minut przed końcem kaliszanie przegrywali tylko różnicą jednego gola. Kto wie, jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby wówczas Marcin Drej wykorzystał rzut karny i doprowadził do remisu (reprezentacyjny bramkarz Marcin Wichary obronił).

W sumie płocczanie mimo wszystko wygrali zasłużenie będąc zespołem dojrzalszym. Gospodarze mieli spore problemy ze stwarzaniem i wykorzystywaniem okazji strzeleckich podczas gry w przewadze. W tym elemencie przyjezdni byli lepsi i to także zadecydowało o ich sukcesie.

Mimo porażki zespół Energi MKS Kalisz pokazał, że może w nowym sezonie być groźny dla czołowych drużyn kraju.

– Po zmianach kadrowych nasz zespół musi się jeszcze zgrać i wierzę, że będziemy grać  jeszcze lepiej – stwierdził po spotkaniu Zbigniew Kwiatkowski, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników drużyny z Kalisza.

Energa MKS Kalisz – Orlen Wisła Płock 26:29 (13:14)