Porażka koszykarek MUKS w Gdyni

TS
Koszykarki JTC Pomarańczarnia MUKS nie sprawiły niespodzianki i mimo ambitnej postawy przegrały 47:62 z Basket Gdynia w zaległym, wyjazdowym meczu Tauron Basket Ligi Kobiet.

Pierwsza część spotkania nie zapowiadała takiego obrotu sprawy, bo spotkanie od początku było bardzo wyrównane i przez długi czas prowadzone pod dyktando poznanianek. To właśnie one po celnych rzutach Agnieszki Skobel, Agnieszki Kaczmarczyk oraz Barbary Skowronek pod koniec pierwszej kwarty wyszły na 5-punktowe prowadzenie.

W drugiej odsłonie MUKS nadal prowadził, ale też cały czas czuł na plecach oddech rywalek, które konsekwentnie starały się odrobić straty. I tuż przed przerwą dopięły swego, bo na dwie sekundy przed zakończeniem drugiej kwarty, po szybkim ataku rzutem za trzy punkty popisała Jelena Skerovic. Dzięki temu trafieniu zespół z Gdyni zszedł do szatni przy stanie 31:29.

Po zmianie stron niema natychmiast skutecznością błysnęły Paris Johnson oraz Agnieszka Bibrzycka i rywalki odjechały poznaniakom na kilka punktów. Jak się okazało był to kluczowy moment spotkania, ponieważ od tego momentu miejscowe nie oddały już inicjatywy. Po tej porażce JTC Pomarańczarnia MUKS zajmuje jedenaste, przedostatnie miejsce w Tauron Basket Lidze Kobiet. Kolejny mecz nasze koszykarki rozegrają w sobotę w Gorzowie.

Basket 90 Gdynia - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 62:47 (17:19, 14:10, 14:12, 17:6)