Fiskus sam rozliczy nas z podatku

  Fiskus sam rozliczy nas z podatku

  Milena Kochanowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Takie rozliczenia mogą już przejść do lamusa

  Takie rozliczenia mogą już przejść do lamusa ©Archiwum

  Od 15 marca br. rozliczymy PIT prosto i wygodnie, bo całą pracę wykona za nas urząd podatkowy. Wystarczy, że złożymy on-line wniosek PIT-WZ, a urząd przygotuje nasze zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada
  Takie rozliczenia mogą już przejść do lamusa

  Takie rozliczenia mogą już przejść do lamusa ©Archiwum

  Dzięki nowym przepisom, z 9 marca br., wielu z nas może już rozliczyć się z fiskusem w tak prosty sposób. Do swojego urzędu skarbowego wysyłamy PIT-WZ, czyli wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego. Przekazujemy w nim urzędowi informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu i decyzję przekazania 1 proc. podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na podstawie tych danych oraz informacji od pracodawców lub organów rentowych urząd przygotuje zeznanie podatkowe za nas.


  To nie urząd skarbowy zweryfikuje wypełnioną przez nas deklarację - to my sprawdzimy, co przygotował urząd

  Wniosek o sporządzenie zeznania składamy (do 18 kwietnia br.) wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem Portalu Podatkowego lub systemu e-Deklaracje, udostępnionych przez ministerstwo finansów lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej PKO BP, BGŻ BNP Paribas i Raiffeisen Polbank. W ciągu 5 dni urząd prześle na naszą skrzynkę e-mail z linkiem do gotowego zeznania podatkowego. Będzie można je zaakceptować lub odrzucić do upływu terminu składania zeznań, czyli w tym roku do 2 maja. Jeżeli tego nie zrobimy, zeznanie zostanie zaakceptowane automatycznie.

  – Nowa usługa to najprostszy, najszybszy i najbezpieczniejszy sposób rozliczenia swoich dochodów – zapewnia Małgorzata Spychała-Szuszczyńska z Izby Skarbowej w Poznaniu.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  zwrot podatku

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  i będzie jak na tym memie :D http://www.blasty.pl/18644/kiedy-dostaniesz-zwrot-podatku

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo