Dokąd się wybrać w nadchodzącym tygodniu?

  Dokąd się wybrać w nadchodzącym tygodniu?

  Milena Kochanowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dokąd się wybrać w nadchodzącym tygodniu? Na pewno nie siedźcie w domach!

  Dokąd się wybrać w nadchodzącym tygodniu? Na pewno nie siedźcie w domach! ©123 RF

  Wspólnie z CIS-em polecamy seniorom różne wydarzenia i oferty. Z wielu z nich mogą skorzystać nie tylko seniorzy...
  Dokąd się wybrać w nadchodzącym tygodniu? Na pewno nie siedźcie w domach!

  Dokąd się wybrać w nadchodzącym tygodniu? Na pewno nie siedźcie w domach! ©123 RF

  BZ WBK Press Foto 2017 to wystawa najlepszych zdjęć polskich fotoreporterów. Nagrodzone zdjęcia przypominają nam, co było ważne w Polsce i na świecie w ubiegłym roku. Przywołują na nowo emocje związane z takimi wydarzeniami jak m.in. Światowe Dni Młodzieży czy Euro 2016. Wystawę można oglądać do dziś, 6.09 w godz. 16-20. Miejsce: PIX.HOUSE, ul. Głogowska 35 A, Poznań. Wstęp jest bezpłatny.

  Fundacja Luxsfera zaprasza na cykl wrześniowych wydarzeń kulturalnych
  , które są organizowane w ramach projektu The September Concert. Szczegółowy program pod numerem tel. 61 847 21 11.

  Warsztaty twórczego pisania – część II. Na cykl trzech bezpłatnych warsztatów Twórcze pisanie II zapraszamy osoby, które brały już udział w projekcie i całkiem nowych uczestników. Masz chęć utrwalić rodzinne historie, dać w prezencie komuś bliskiemu napisaną przez siebie opowieść? A może po prostu chcesz się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i czerpać z tego przyjemność? W tym sezonie bliżej przyjrzymy się podróżom (także tym w głąb siebie), miłości (różnie rozumianej) i czasowi (temu, który płynie, stoi w miejscu, nie czeka, ucieka albo po prostu przychodzi). Miejsce: Centrum Bukowska, ul. Bukowska 27/29. Terminy: 8.09 w godz. 11.30-14.40, 9.09 w godz. 10-13.10, 15.09 w godz. 11.30-14.40. Zapisy: tel. 691 937 428 lub warsztaty.pisarskie@gmail.com.

  Fundacja ARS zaprasza na Piknik Staromiejs
  ki, który odbędzie się 9.09 w godz. 11-16 w parku w Starym Korycie Warty. Organizowany jest we współpracy Fundacji Wspierania Twórczości i Sztuki Ars oraz Rady Osiedla Stare Miasto Poznań.

  IX Kongres Kobiet 9 i 10.09 w Poznaniu. Tegoroczne hasło spotkania to "Alert dla Praw Kobiet!". Kongres to przestrzeń stworzona z myślą o dialogu, refleksji i poszukiwaniach takich rozwiązań, które umożliwiłyby kobietom w każdym wieku dobre, godne i równoprawne z mężczyznami funkcjonowanie w społeczeństwie, w rodzinie, w pracy zawodowej i na emeryturze. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trzeba tylko się zarejestrować. Chętne seniorki i seniorów zapraszamy do CIS.

  Przechadzki po Poznaniu: kino, kawiarnia i spacer. Tym razem to bezpłatne Przechadzki po placu Kolegiackim i Chwaliszewie oraz Śródce. Wycieczki oprowadza Karolina Dąbrowska, licencjonowany przewodnik miejski. Przewidywany czas każdej przechadzki to 2,5 godziny. Terminy: Przechadzki po Śródce, niedziela 10.09 o godz. 10 zbiórka przy kościele pw. św. Małgorzaty. Zwieńczeniem spaceru będzie pokaz filmów o tematyce związanej z historią Poznania, konkurs dla uczestników z tematyki spaceru oraz poczęstunek w lokalnej kawiarni Hyćka. 17.09 o godz. 10 zbiórka na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

  Fundacja ORCHidea zaprasza mieszkańców osiedla Grunwald Północ w wieku 50+ do udziału w cyklu spotkań artystyczno-terapeutycznych. Przed nami jeszcze: 12.09 – spotkanie z dietetykiem; 26.09 – ozdabianie tac metodą decoupage; 3.10 – kontynuacja zajęć z decoupage; 10.10 – spotkanie z psychologiem; 17.10 – Uroczyste zakończenie z poczęstunkiem.

  Grupa Przewodników Po Poznaniu zaprasza na Pokoziołki – spacery po historycznym centrum miasta
  trwające 1,5 godziny. Wycieczki odbywają się we wszystkie soboty i niedziele do końca września, początek zaraz po Koziołkach – około godz. 12.05 przewodnik czeka na schodach przed ratuszem. W sobotę spacer po Starym Mieście, w niedzielę od Starego Miasta do Dzielnicy Zamkowej. Więcej informacji pod numerem tel. 884 605 305.

  Klub Starszaka to klub seniora, którego członkowie przez swoją działalność stają się aktywnymi wolontariuszami. Spotkania w miłej atmosferze odbywają się w każdy wtorek w godzinach 10-12 w CIS przy ul. Mielżyńskiego 24. Zapewnione są zarówno materiały, jak i przeszkolenie. Zapisy i szczegóły pod numerem tel. 61 847 21 11. Wstęp bezpłatny. Realizatorem Klubu jest Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO.

  Centrum Medyczne Stanley zaprasza: bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne (wstępny wywiad) – pn-pt w godz. 8- 20; bezpłatne konsultacje podologiczne: (wstępna porada). Obowiązują zapisy, więcej informacji pod numerem tel. 61 649 05 56. Miejsce: ul. 28 Czerwca 1956 roku nr 135.

  Kino Rialto przy ul. Dąbrowskiego 38 w ramach cyklu Filmowy Klub Seniora zaprasza na seanse. Pokazy filmowe odbywają się w każdy wtorek o godz. 13 oraz 15.30. Bilet ulgowy: 10 zł (w tym kawa). Rezerwacja biletów: tel. 61 847 53 99 (po godz. 15).

  Lekkostrawnia – Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyka zaprasza
  . W każdy pierwszy czwartek miesiąca konsultacja wstępna i pomiar profesjonalnym analizatorem składu ciała dla seniorów są bezpłatne. W pozostałe dni – 20 proc. zniżki na wszystko, łącznie z ułożeniem diety dopasowanej do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia. Rejestracja na wizytę pod numerem tel. 694 84 00 84. Miejsce: ul. H. Sienkiewicza 22 B/2, Poznań.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama