Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Polska Światłoczuła na festiwalu Ale Kino! Wejdź do magicznego świata 3D

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
W ramach tegorocznego festiwalu „Ale Kino!” odbywa się unikalna akcja „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem”, zorganizowana w „światłoczułym punkcie” w Atrium CK Zamek, w którym powstają zaskakujące kompozycje namalowane w przestrzeni 3D.
W ramach tegorocznego festiwalu „Ale Kino!” odbywa się unikalna akcja „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem”, zorganizowana w „światłoczułym punkcie” w Atrium CK Zamek, w którym powstają zaskakujące kompozycje namalowane w przestrzeni 3D. materiały Polska Światłoczuła
Na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” trwa oryginalny projekt „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem”. Filmowcy Dorota Kędzierzawska i Arthur Reinhart zapraszają do wspólnego odkrywania tajemnic trójwymiaru i wirtualnej rzeczywistości. W wydarzeniu można wziąć udział do 8 grudnia!

„Polska Światłoczuła” to wyjątkowy projekt filmowy, którego jednym z głównych celów jest przyłączenie do dyskusji o filmie i sztuce osób, które mieszkają w małych miejscowościach, w których trudno o kino, a dostęp do kultury jest bardzo utrudniony. Dzięki tej oryginalnej i wartościowej inicjatywie reżyserki Doroty Kędzierzawskiej oraz operatora filmowego Arthura Reinharta, w ciągu siedmiu ostatnich lat odbyło się wiele seansów filmów oraz spotkań z ich twórcami w miasteczkach i wsiach w całej Polsce. Miejscach, w których prowizoryczne kina urządzane są zwykle w świetlicach, remizach, bibliotekach…

Jak podkreślają pomysłodawcy projektu, to, co jest dla nich najważniejsze i co szczególnie wyróżnia ich projekt, to możliwość spotkania oraz rozmowy widzów z twórcą pokazywanego filmu. Spotkania zawsze odbywają się po projekcji, a na dodatek są transmitowane online, dzięki czemu można w nich „uczestniczyć” z dowolnego miejsca na świecie. Jak na razie „Polska Światłoczuła” to prawie 400 projekcji zorganizowanych w 150 miejscowościach!

Po inspirujących seansach i spotkaniach, przyszedł czas na bliskie spotkanie ze światem trójwymiaru i wirtualnej rzeczywistości. W ramach tegorocznego festiwalu „Ale Kino!” odbędzie się unikalna akcja „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem”, zorganizowana w „światłoczułym punkcie” w Atrium CK Zamek, w którym powstaną zaskakujące kompozycje namalowane w przestrzeni 3D. Chętni zrealizują swoje nawet najbardziej śmiałe pomysły za pomocą ruchu, barw i najnowszych technologii.

– W tym roku będziemy malować światłem tylko w 3D, ale po raz pierwszy zaangażujemy młodych widzów do zabawy w kino fabularno-animowane. Używając animacji poklatkowej wspólnie będziemy tworzyć film, w którym to właśnie dzieci będą miały szansę wcielić się w rolę aktorów i twórców – podkreślają twórcy. Warto dodać, że najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie polskaswiatloczula.pl. Kilka z nich można zobaczyć TUTAJ.

Pomysłodawcy „Polski Światłoczułej” otrzymali Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej 2011 w kategorii „Krajowe wydarzenie filmowe”.

  • Projekt „Polska Światłoczuła. Malowanie światłem” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” 2018
  • Od 2 do 8 grudnia (w czasie trwania festiwalu)
  • Atrium Centrum Kultury Zamek (ul. Święty Marcin 80/82)
  • Ceny biletów na festiwal: od 1 zł do 8 zł
Spotify, czyli popularny serwis muzyczny, który zapewnia dostęp do milionów utworów, podsumował rok 2018. Oto TOP 15 najpopularniejszych utworów wśród mieszkańców Poznania.Przejdź dalej --->

15 najczęściej słuchanych piosenek przez mieszkańców Poznani...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski