Polska - Irlandia w ćwierćfinale turnieju LŚ hokeja na trawie

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Reprezentacja laskarzy przegrała we wtorek ze Szkocją 1:2
Reprezentacja laskarzy przegrała we wtorek ze Szkocją 1:2 Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
W ostatnim swoim meczu w fazie grupowej rozgrywanego w Belfaście turnieju II rundy Ligi Światowej w hokeju na trawie mężczyzn reprezentacja Polski przegrała we wtorek ze Szkocja 1:2 (0:1). Obie bramki dla Szkocji zdobył Alan Forsyth (2, 56). Honorowego gola dla Polski uzyskał na początku drugiej połowy Dominik Kotulski (HC Royal Wellington/SMS), w 33 minucie wyrównując na 1:1.

Wcześniej Polska przegrała w sobotę z Walią oraz w niedzielę z Francją po 1:3 i z zerowym dorobkiem punktowym zajęła ostatnie czwarte miejsce w grupie B. W czwartkowym ćwierćfinale prowadzona przez trenera Karola Śnieżka drużyna biało-czerwonych zmierzy się z najlepszą w grupie A Irlandią. Irlandczycy w dotychczasowych meczach nie ponieśli porażki, gromiąc Ukrainę 9:2, pokonując Austrię 4:2 po karnych zagrywkach (w regulaminowym czasie było 2:2), oraz w spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie wygrywając z Włochami 1:0. Polacy nie będą faworytami ćwierćfinału. To Irlandia przed turniejem uważana była za głównego kandydata do wygranej. Pozostałe pary 1/4 finału: Francja – Ukraina, Walia –Włochy, Austria – Szkocja.

Awans do III rundy LŚ przedłużający szanse na udział w przyszłorocznych MŚ w Indiach uzyskają finaliści oraz być może, przy korzystnych rozstrzygnięciach w innych turniejach II rundy, trzeci zespół turnieju w Irlandii Północnej.