Wypadek przed mostami w Malborku. Siedem osób rannych...

  Wypadek przed mostami w Malborku. Siedem osób rannych [zdjęcia, wideo]

  Radosław Konczyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Aż siedem osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w niedzielę 10.09.2017 r. przed godz. 10 w Malborku na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 22 i 55 - tuż przed mostami od strony Tczewa. W wypadku wzięli udział m.in. obywatele Francji.
  Wypadek w Malborku [10.09.2017]
  Wypadek w Malborku na skrzyżowaniu dk 22 i dk 55 [10.09.2017]
  1/16

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Radosław Konczyński

  Przed mostami od strony Tczewa zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak się dowiedzieliśmy od malborskiej PSP, seat, którym podróżowało czworo Francuzów, skręcał z ul. Wałowej (DK 55) w lewo w kierunku centrum miasta. I wtedy doszło do zderzenia z audi zmierzającym aleją Rodła (DK 22) w kierunku Tczewa.

  Siła uderzenia była tak duża, że z seata wypadł silnik, przeleciał przez pobliską ścieżkę pieszo-rowerową i wylądował na przydrożnej barierze ochronnej. Strach pomyśleć, co by było, gdyby akurat ktoś tamtędy szedł lub jechał na rowerze.

  Audi po zderzeniu przejechało kilkadziesiąt metrów i zatrzymało się na ulicy Bocznej.

  - Każdym z samochodów jechały cztery osoby. Z seata do szpitala zostali przewiezieni dwaj mężczyźni - obywatele Francji w wieku 68 i 70 lat. Z jadących audi do szpitali również trafiły dwie osoby: kierująca samochodem 25-letnia kobieta została przetransportowana śmigłowcem przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do Elbląga, a 27-letni pasażer przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do Malborka - wyjaśnia dowódca akcji z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Malborku.

  Obrażenia odniosły też trzy inne osoby podróżujące oboma samochodami, ale zostały opatrzone na miejscu.

  Zobacz galerię

  Jak się dowiedzieliśmy na miejscu wypadku, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący seatem wymusił pierwszeństwo, wyjeżdżając z Wałowej.

  Na skrzyżowaniu w tym czasie nie działała sygnalizacja świetlna.

  - Ona została wyłączona wczoraj, ale to nikogo nie zwalnia, żeby uważać, jak jeździ - powiedział nam jeden z mieszkańców obserwujących pracę policjantów i strażaków.

  Do wypadku doszło około godz. 10. Pas drogi krajowej w kierunku Tczewa w rejonie wypadku był całkowicie zamknięty dla ruchu. Objazd był możliwy przez ul. Tczewską w Kałdowie.

  Zobacz również: W Załakowie drzewo przygniotło mężczyznę. 39-latek nie żyje [zdjęcia]

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawidłowo jadące AUDI?!

   Solo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Prawidłowo jadące AUDI?! Tam jest ograniczenie do 50 km/h, gdyby jechał choćby 60, zdążyłby wyhamować. Po to są te ograniczenia w mieście, aby zapobiegać takim wydarzeniom!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie przepłacaj

   Adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   www.klaro.pl nie płać prowizji kancelarii odszkodowawczej sam zadbaj o swój interes za 9,50 zł

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przyjechał francuski wsiok

   szkoda audi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   mistrz z jakiejś francuskiej wiochy, który ma zawsze pierszeństwo, na starym ruplu,kontra PRAWIDŁOWO JADĄCE AUDI!,remis !! mistrz na oddziale intensywnej terapii,już nikomu drogi nie zajedzie i to...rozwiń całość

   mistrz z jakiejś francuskiej wiochy, który ma zawsze pierszeństwo, na starym ruplu,kontra PRAWIDŁOWO JADĄCE AUDI!,remis !! mistrz na oddziale intensywnej terapii,już nikomu drogi nie zajedzie i to jest świetna wiadomość !!oba ruple rozbebeszone!!
   zrobiło się bezpieczniej!!
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawidłowo jadące AUDI?!

   Solo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Prawidłowo jadące AUDI?! Tam jest ograniczenie do 50 km/h, gdyby jechał choćby 60, zdążyłby wyhamować. Po to są te ograniczenia w mieście, aby zapobiegać takim wydarzeniom!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo