Wampir z Bytowa ma trafić do ośrodka w Gostyninie. Leszek P....

  Wampir z Bytowa ma trafić do ośrodka w Gostyninie. Leszek P. jest "osobą stwarzająca zagrożenie"

  Szymon Zięba

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Leszek P., zwany wampirem w Bytowa, ma trafić do specjalnego ośrodka w Gostyninie
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemyslaw Swiderski

  Leszek P., znany jako Wampir z Bytowa został uznany za "osobę stwarzającą zagrożenie" i ma trafić do ośrodka w Gostyninie. W poniedziałek, 19 czerwca, sąd wydał w tej sprawie decyzję. Pełnomocnik Leszka P. nie wyklucza apelacji.
  Sąd Okręgowy w Gdańsku, który rozpatrywał sprawę, uznał Wampira z Bytowa za "stwarzającego zagrożenie". W związku z tym odsiadujący obecnie wyrok mężczyzna, ma trafić po jego zakończeniu do specjalnego ośrodka w Gostyninie.

  To jednak nie wszystko. Sędzia zajmująca się sprawą, poinformowała, że na podstawie przepisów sąd nakazał pobrać od Leszka P. wymaz ze śluzówki policzków
  . Chodzi o przeprowadzenie analizy DNA. Od Wampira z Bytowa mają zostać również pobrane odciski linii papilarnych oraz mają zostać wykonane jego zdjęcia, szkice i opis wizerunku.


  Analiza DNA Wampira z Bytowa


  Wyniki analizy DNA, odciski linii papilarnych, zdjęcia, szkice oraz opisy wizerunku, mają trafić do odpowiednich baz i zbiorów.

  - Orzeczenie jest całkowicie zbieżne z naszymi oczekiwaniami, jesteśmy zadowoleni z tego postanowienia - powiedział Bartłomiej Wiktor z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

  Jak śledczy komentuje m.in. decyzję sądu o potrzebie pobrania DNA od Wampira z Bytowa? - To jest działanie na przyszłość i jest całkowicie zgodne z ustawą - powiedział śledczy. - Jest to działanie profilaktyczne, ponieważ nie można wykluczyć, że za jakiś czas, w skutek korzystniejszej opinii, pan P. mógłby opuścić Gostynin - dodał.


  Wampir z Bytowa w Gostyninie


  Z informacji udzielonych przez prokuraturę wynika, że kierownik ośrodka w Gostyninie będzie co pół roku składał opinię. - W zależności od treści tej opinii, sąd będzie decydował o dalszym pobycie pana P. w Gostyninie - wyjaśnił prokurator.

  Prokurator Wiktor stwierdził, że Leszek P. jest osobą "bardzo niebezpieczną". - To znaczy, że jego pobyt na wolności, w bardzo wysokim stopniu, zagraża bezpieczeństwu porządku prawnego - stwierdził śledczy. - Może popełnić ponowne przestępstwo, bardzo ciężkie przestępstwo - podkreślił prokurator.

  Prokurator: Pobyt na wolności Leszka P. w bardzo wysokim stopniu zagraża bezpieczeństwu porządku prawnego. Może popełnić ponowne przestępstwo, bardzo ciężkie przestępstwo.

  Zdaniem prokuratora środki stosowane wobec Leszka P. "nie zmieniły jego sytuacji na tyle, żeby mógł przebywać na wolności".

  Czytaj również: Wampir z Bytowa trafił na obserwację psychiatryczną do ośrodka w Gostyninie

  Wampir z Bytowa trafi do ośrodka. Będzie apelacja?


  Tymczasem mecenas Marcin Klamann, pełnomocnik P., nie chciał komentować i oceniać postanowienia sądu do czasu zapoznania się z jego pisemnym uzasadnieniem. Nie odpowiedział jednoznacznie na pytania dziennikarzy, którzy chcieli się dowiedzieć, czy będzie apelacja od postanowienia sądu.

  - Zapoznam się z pisemnym uzasadnieniem, skontaktuję się z panem Leszkiem P., omówię z nim sprawę, i na podstawie pisemnego uzasadnienia sądu, rozmowy z panem Leszkiem P., podejmę decyzję - stwierdził.

  Czytaj więcej na temat Leszka P., Wampira z Bytowa >>>

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   QfinTeSSeNCJA POLACKIGO AF NARODU

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   BREJWIK PO POLSKU.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zbrodnia!

   abcd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Wyszukaj w sieci:

   "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KASTRACJA

   lulu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   KASTRACJA dla gwałcicieli

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   powalony kraj!!!!!!!!!!!!!!

   heniek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   ja proponuje wyłac go na rajskie wybrzeze i do super hotelu co najmniej 4gwiazdki.co za głupta spalic smiecia ,e=wczesniej wycinajac to co daje sie do przeszczepu ,pojeby

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama