Strzelanina na Kapitolu w Waszyngtonie

Strzelanina na Kapitolu w Waszyngtonie

Wojciech Rogacin AIP

Głos Wielkopolski

Głos Wielkopolski

Strzelanina na Kapitolu w Waszyngtonie
1/8
przejdź do galerii

Strzelanina na Kapitolu w Waszyngtonie ©AP Photo

Do strzelaniny doszło w poniedziałek w budynku Kapitolu w Waszyngtonie, miejsca, gdzie znajduje się siedziba Kongresu USA - informują amerykańskie media. Strzały oddano w Visitor Center w Kapitolu.
Według CNN jedna kobieta, przypadkowo została ranna w wyniku trafienia odłamkiem pocisku. Policjanci postrzelili podejrzanego mężczyznę, który miał pierwszy otworzyć ogień. Jak podaje korespondent "Washington Post", w budynku widać było oznaki paniki, jednak policja uspokaja, że postrzelony sprawca strzelaniny został odwieziony do szpitala i nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

Chociaż większości senatorów nie było w Kongresie, media informują, że policja przesłała do wszystkich z nich mejle z informacją o strzelaninie i zaleceniem niewychodzenia z budynku. Po godzinie pozwolono osobom będącym w budynku opuścić swoje pomieszczenia.

Po ostatnich zamachach w Brukseli i w Pakistanie przy każdym incydencie z użyciem broni w pobliżu budynków publicznych na świecie natychmiast podejrzewa się możliwość aktu terrorystycznego. W tym przypadku amerykańskie media na razie nie informują o charakterze strzelaniny, podkreślają jedynie, że miała on charakter incydentalny.

Jak informuje brytyjski "Guardian", z okazji dni wolnych w Waszyngtonie przebywało wielu turystów, którzy chcieli zwiedzić miasto.Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo