Sejm: Wniosek o wotum nieufności dla rządu odrzucony....

  Sejm: Wniosek o wotum nieufności dla rządu odrzucony. Premier Szydło: To stek kłamstw i oszczerstw

  Kacper Rogacin (AIP), Jakub Oworuszko (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Posłowie odrzucili wniosek Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.
  Za wnioskiem głosowało 168 posłów, przeciw było 239. Od głosu wstrzymało się 17 osób.

  Posłowie opozycji, przy pustych ławach polityków PiS, wysłuchali uzasadnienia wniosku, które odczytał kandydat na premiera Grzegorz Schetyna.
  - Jesteście nieudolni, nie potraficie rządzić. Potraficie sprawować władzę, żyć władzą i się nią napawać. Nie potraficie rozmawiać z Polakami. Nie potraficie tego. Zamknęliście się w gabinetach i służbowych samochodach – mówił Schetyna.

  - Przygotujemy akt odnowy demokracji. Zrobimy to w taki sposób, żeby kilkunastoma ustawami przygotować zmianę powrotu do normalności i demokracji, wolności - przekonywał szef PO.

  - Rząd PiS już dawno się rozpadł. Beata Szydło nie jest szefem tego rządu, faktycznie funkcję tę pełni Jarosław Kaczyński. Skończcie z tą fikcją, która obraża inteligencję Polaków! - apelował Schetyna.

  Premier Beata Szydło oceniła, że wniosek Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności dla rządu PiS "jest stekiem kłamstw, oszczerstw wobec polskiego rządu i obraża inteligencję Polaków".  - Wniosek został złożony przez grupę polityczną, z której pochodzą europosłowie, którzy głosowali przeciwko Polsce - grzmiała z mównicy sejmowej premier.
  - Dlaczego komuś cały czas zależy na tym, aby wprowadzać destabilizację w Polsce? Rząd Prawa i Sprawiedliwości został wskazany przez Polaków. Realizujemy to, do czego zobowiązali nas obywatele - mówiła.

  CZYTAJ TAKŻE: Pilne spotkanie prezydenta z Beatą Szydło i Jarosławem Kaczyńskim

  Wystąpienie szefowej rządu było co chwile przerywane przez okrzyki opozycji.

  - Przywracamy sprawiedliwość społeczną - zaznaczyła, wspominając przy tym największe sukcesy rządu: program 500 plus czy wzrost wpływów do budżetu z VAT-u.
  - Nie jesteśmy rządem elit - podkreślała premier. Szydło przypomniała największy afery z czasów koalicji PO-PSL - m.in. aferę Amber Gold i hazardową.

  - Proszę zobaczyć, co wypisuje na Twitterze Donald Tusk. On występuje przeciwko Polsce! - grzmiała premier.  24 listopada Platforma Obywatelska złożyła wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Jako przyczynę wskazano m.in. brak reakcji na ksenofobiczne i rasistowskie hasła, które pojawiły się na kilku transparentach podczas Marszu Niepodległości, który przeszedł przez Warszawę 11 listopada. Jako kandydata na następcę Beaty Szydło wskazano we wniosku Grzegorza Schetynę.
  - Ministrowie rządu w konkretny sposób pochwalali marsz, także organizatorów tego marszu, którzy przyzwolili na antysemickie, ksenofobiczne i rasistowskie napisy i hasła - mówił Schetyna, argumentując złożenie wniosku.

  W środę w TV Trwam premier Beata Szydło skomentowała słowa szefa Platformy Obywatelskiej i sam wniosek.

  CZYTAJ TAKŻE: Kiedy rekonstrukcja rządu? Decyzję ma podjąć Komitet Polityczny PiS. Nowy premier w piątek?

  - To stek bzdur i kłamstw, pomówień. Jest to wniosek żałosny. Będę o tym jutro mówić w Sejmie - powiedziała szefowa Rady Ministrów. - Polski rząd potępił i potępia przejawy antysemityzmu i faszyzmu. To manipulacja zrobiona po to żeby kolejny raz uderzyć w rząd - dodała.

  Jakby w odpowiedzi na słowa premier, Grzegorz Schetyna napisał na Twitterze:

  "Głosowanie nad odwołaniem PBS staje się nie tylko konieczne, ale i pilne. Gdyby nie partyjne kalkulacje, można by to było zrobić jednogłośne. Nawet PiS widzi, że ten rząd już dawno się rozpadł. Beata Szydło od dawna nad niczym nie panuje".

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (70)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pytanie.

  Przekazywane informacje będę podpisywał psełdonimem "Bolek" (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Nie zabrała głosu ikona klasy średniej Henryka Krzywonos-Strycharska,stanowiąca zaplecze intelektualne PO.Dlaczego?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  biedna Beatka

  sabcia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  wg Beata Szydło wniosek Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności dla rządu PiS "jest stekiem kłamstw, oszczerstw wobec polskiego rządu i obraża inteligencję Polaków".

  za to...rozwiń całość

  wg Beata Szydło wniosek Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności dla rządu PiS "jest stekiem kłamstw, oszczerstw wobec polskiego rządu i obraża inteligencję Polaków".

  za to wywalenie Beaty kilka godzin później przez kolegów było konstruktywnym i przemyślanym działaniem wobec tej wspaniałej premier.
  bardziej poniżyć już się chyba nie da, hahazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ale ubaw

  rozbawiona (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  te kmioty z po i nowośmiesznej dalej nic nie kumają. Co najwyżej to oni mogą PiS buty czyścić

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciekawi mnie kto glosuje na to ordynarne

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  POwko-nowoczerskie bydlo? Te wrzeszczace geby, pelne nienawisci,zadzy zmiazdzenia wszystkiego co stoi na drodze do powrotu do wladzy, niezdolne do sluchania i zrozumienia co sie do nich mowi,...rozwiń całość

  POwko-nowoczerskie bydlo? Te wrzeszczace geby, pelne nienawisci,zadzy zmiazdzenia wszystkiego co stoi na drodze do powrotu do wladzy, niezdolne do sluchania i zrozumienia co sie do nich mowi, klamliwe, antypolskie dranie, POlglowki jadace POd prad niemieckimi autostradami. .. Kopaczka zapieprzajaca po czerwonymm dywanie w odwrotnym kierunku... Kto glosuje na to bydlo?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  Około 90 mln złotych od dnia katastrofy smoleńskiej wydało państwo polskie na odszkodowania dla rodzin i bliskich jej ofiar oraz prace badające jej przyczyny - podał wiceminister obrony Bartosz...rozwiń całość

  Około 90 mln złotych od dnia katastrofy smoleńskiej wydało państwo polskie na odszkodowania dla rodzin i bliskich jej ofiar oraz prace badające jej przyczyny - podał wiceminister obrony Bartosz Kownacki podczas posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

  PIS=PRL=PZPR


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  też gość

  dh (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  PO= Gang Olsena

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PO się już nie POdniesie

  ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

  z taką opozycją to PIS będzie jeszcze dwie kadencje panował

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  na PO i N to nawet Wielowiejska i całe TOK FM psy wieszają

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

  nigdy więcej PO !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jezyk

  Polski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Raczej wniusem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pogoda dla bogaczy odc. 10.567.342 - "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" - streszczenie

  Od dzisiejszego odcinka do 11.698.994 Kuba będzie się zastanawiała ,czy jak dobrze posmaruje Bogu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  to w zamian Bóg obali socjalizm i da upragniony kapitalizm. Po czym wszyscy będą nawracać chińskich socjalistycznych kapitalistów na czysty kapitalizm a potem to już świetlana przyszłość w czarnej...rozwiń całość

  to w zamian Bóg obali socjalizm i da upragniony kapitalizm. Po czym wszyscy będą nawracać chińskich socjalistycznych kapitalistów na czysty kapitalizm a potem to już świetlana przyszłość w czarnej dziurze znaczy afro.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo