Rosja: Alarm bombowy w Moskwie. Ewakuowano 20 tys. ludzi

  Rosja: Alarm bombowy w Moskwie. Ewakuowano 20 tys. ludzi

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Widok na Moskwę

  Widok na Moskwę ©Sputnik/EAST NEWS

  W Moskwie ewakuowano w środę ponad 20 tys. ludzi w ponad 30 obiektach publicznych: stacjach kolejowych, centrach handlowych i uniwersytetach. Najprawdopodobniej ktoś powiadomił telefonicznie o podłożonej w mieście bombie. Na razie jednak nigdzie nie znaleziono ładunków wybuchowych.
  Widok na Moskwę

  Widok na Moskwę ©Sputnik/EAST NEWS

  Jak podaje portal RT, ewakuacja objęła m.in. trzy główne dworce w stolicy Rosji: Leningradzki, Kazaiński i Kijowski, uczelnie, w tym: Moskiewski Uniwersytet Medyczny i Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych, a także kilkanaście centrów handlowych, w tym Wierchnije Torgowyje Riady, niedaleko Placu Czerwonego. Agencja Tass podaje, że ewakuowano ponad 10 tys. osób, chociaż RT mówi o 20 tys. ludzi.

  Rosyjskie media donoszą, że informacja o podłożonych w tych miejscach bombach pojawiła się praktycznie w tym samym momencie. Służby zostały poinformowane przez telefon. - To wygląda na terroryzm telefoniczny, ale mówimy jeszcze sprawdzić wiarygnodność tych donosów - powiedział agencji Tass przedstawiciel jednej z rosyjskich służb, dodając, że telefony nie ustały nawet po ogłoszonej ewakuacji.

  CZYTAJ TAKŻE: Zapad 2017. Przy granicy z Polską będzie ćwiczyć aż 100 tysięcy żołnierzy z Rosji i Białorusi?

  W zagrożone miejsca przybyła policja, a także oddziały antyterrorystów i psy tropiące. Każdy obiekt jest teraz dokładnie sprawdzany pod kątem ładunków wybuchowych. Agencja Interfax podkreśla, że na razie nigdzie nie stwierdzono zagrożenia. Nie ma także na razie informacji o większych zakłóceniach porządku publicznego.

  Agencja informacyjna RIA przypomina, że Rosja zmaga się z fałszywymi alarmami bombowymi od zeszłego tygodnia. We wtorek w 22 rosyjskich miastach ewakuowano ponad 45 tys. osób, a telefony prawdopodobnie pochodziły z Ukrainy - twierdzi RT. Zgodnie z rosyjskim prawem tzw. terroryzm telefoniczny jest karany pięcioma latami więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo