Rio de Janeiro kupiło organizację igrzysk olimpijskich w...

  Rio de Janeiro kupiło organizację igrzysk olimpijskich w 2016 roku?

  Associated Press/x-news

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Brazylijscy i francuscy prokuratorzy poinformowali, że odkryli międzynarodową aferę korupcyjną, związaną z wyborem igrzysk olimpijskich w 2016 roku. Wszystko wskazuje na to, że zakupione zostały głosy, by imprezę zorganizowano w Rio de Janeiro.
  Informacje ujawniono po tym, jak policja przeszukała dom Prezydenta Brazylijskiego Komitetu Olimpijskiego, Carlosa Nuzmana. Mężczyznę zatrzymano, a policja szuka obecnie jego współpracownika i biznesmena, Arthura Soaresa. Śledczy ogłosili podczas konferencji prasowej, że Nuzman i Soares pełnili główne role w aferze. - Wierzymy, że ze względu na okoliczności Carlos Nuzman był łącznikiem i główną osobą, która kontrolowała proceder, a głosy zostały kupione w celu wybrania Rio - powiedziała Fabiana Schneider, brazylijska prokurator.


  Czytaj także: Rio 2016. Najpiękniejsze sportsmenki igrzysk w Rio de Janeiro! [GALERIA]

  Przypomnijmy, że wybory gospodarza igrzysk w 2016 roku odbyły się w Kopenhadze w 2009 roku. W pierwszej turze wyeliminowano Chicago, w drugiej Tokio. W trzeciej - decydującej, na Rio oddano 66 głosów. 32 delegatów głosowało na Madryt. Kolejne letnie igrzyska olimpijskie odbędą się w stolicy Japonii - Tokio w 2020 roku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo