Izrael: Strzelanina w Jerozolimie. Nie żyje jeden z...

  Izrael: Strzelanina w Jerozolimie. Nie żyje jeden z napastników postrzelonych przez policję [VIDEO]

  Michał Kurowicki (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Strzelanina w pobliżu Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie. W wyniku ostrzału rannych zostało trzech izraelskich policjantów. Stan dwóch z nich jest krytyczny. Napastnicy, po krótkim pościgu zostali zastrzeleni.
  Do ataku doszło w piątek nad ranem w okolicach Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie. W pewnym momencie pojawiło się tam trzech uzbrojonych mężczyzn. Wszyscy chcieli dostać się jak najbliżej centrum miasta.

  W pobliżu bramy do Starego Miasta zostali zauważeni przez policjantów, do których otworzyli ogień. W wyniku ostrzału ciężko ranili dwóch funkcjonariuszy. Następnie zaczęli uciekać w kierunku pobliskiego meczetu, znajdującego się na Wzgórzu Świątynnym. W pościg za nimi ruszyli policjanci. Po chwili dopadli ich i zastrzelili na miejscu.

  CZYTAJ TAKŻE: Izrael: Strzelanina w Jerozolimie. Nie żyje jeden z napastników postrzelonych przez policję [VIDEO]

  Jak na razie nie ustalono kim byli sprawcy ataku. Do jego przeprowadzenia nie przyznała się też żadna z organizacji terrorystycznych.
  Do strzelaniny doszło zaledwie kilka tygodni po tym, jak izraelska policjantka została zabita w ataku z użyciem broni palnej i noża, w pobliżu Starego Miasta w Jerozolimie, przez trzech Palestyńczyków z Zachodniego Brzegu Jordanu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo