Gwałt na komendzie w Brodnicy? Policjant wydalony ze służby

  Gwałt na komendzie w Brodnicy? Policjant wydalony ze służby

  wap

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do gwałtu miało dojść na komendzie w Brodnicy.

  Do gwałtu miało dojść na komendzie w Brodnicy. ©google street view

  Jak podaje RMF FM, były już policjant z Komendy Powiatowej w Brodnicy usłyszał dwa zarzuty: zgwałcenia i przekroczenia uprawnień. Jego ofiarą miała być 25-letnia kobieta przebywająca w policyjnej izbie zatrzymań w tamtejszej komendzie.
  Do gwałtu miało dojść na komendzie w Brodnicy.

  Do gwałtu miało dojść na komendzie w Brodnicy. ©google street view

  Kobieta zgłosiła to przestępstwo w ubiegłą niedzielę. Miało do niego dojść w policyjnej izbie zatrzymań brodnickiej komendy. Sprawą zajmuje się Biuro Spraw Wewnętrznych i brodnicka prokuratura.

  Znaczenie najpopularniejszych imion. Zobacz koniecznie!

  - Wczoraj ten policjant z 16-letnim stażem został zwolniony z pracy. Z powodu ważnego interesu służby – mówi Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

  Podejrzanemu postawiono zarzut przekroczenia uprawnień i doprowadzenia do obcowania płciowego przemocą i podstępem. Dziś też został skierowany wniosek do sądu o tymczasowe zatrzymanie mężczyzny na 3 miesiące. Decyzja w tej sprawie zapadnie dziś późnym popołudniem lub jutro rano.

  Oświadczenie w tej sprawie wydała Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Jego treść prezentujemy poniżej.

  W związku z zawiadomieniem złożonym przez 25-latkę dotyczącym przestępstwa na szkodę zgłaszającej, do którego miało dojść na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, które otrzymaliśmy w niedzielę (19.11) rano, o sprawie powiadomiono prokuratora.

  Na miejsce, do komendy w Brodnicy, pojechali policjanci Wydziału Kontroli KWP w Bydgoszczy oraz Laboratorium Kryminalistycznego. Czynności w sprawie wykonywali funkcjonariusze BSW.

  W sprawie tej wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza, który pełnił służbę w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W postępowaniu tym zebrano materiał świadczący o rażącym naruszeniu dyscypliny służbowej. W poniedziałek (20.11) wobec funkcjonariusza wymierzono karę zwolnienia ze służby.

  Całość zabezpieczonego, w związku z zawiadomieniem o przestępstwie, materiału dowodowego przekazano do Prokuratury Rejonowej w Brodnicy, która prowadzi w tej sprawie śledztwo.  Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [16.11.2017]


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie dziwi nic

  wujcio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Dzisiaj do Policji może trafić każdy, kto nie był karany. A praca jak widać odpowiedzialna a marnie płaca. Jest to odzwierciedlenie przekroju społeczeństwa.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przez poluźnienie wymagań

  współczesny głupek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  coraz więcej zboczków trafia także do Policji. I to jest niepokojące że coraz powszechniejszy upadek kultury osobistej i społecznej degraduje . A stosowanie wyłącznie procedur jako remedium na...rozwiń całość

  coraz więcej zboczków trafia także do Policji. I to jest niepokojące że coraz powszechniejszy upadek kultury osobistej i społecznej degraduje . A stosowanie wyłącznie procedur jako remedium na głupotę nie wystarczy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ss

  Ss (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Ciekawe czy to w ogóle prawda. Bo ostatnio modne jest się pozbywania policjantów nawet nie winnych

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kastracja Gamonia wysokiej Klasy

  Normalni jeszcze... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Dla takich zwyrodnialcow KASTRACJA. Człowiek idzie po pomoc a tu Sam staje się ofiarą. Brawo, dobra zmiana. Panie Błaszczak co dalej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo