Afganistan: Atak terrorystów w Kabulu. Trwa bitwa [ZDJĘCIA]

  Afganistan: Atak terrorystów w Kabulu. Trwa bitwa [ZDJĘCIA]

  Michał Kurowicki (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Bitwa w Kabulu

  Bitwa w Kabulu ©AP/EAST NEWS

  Zamach w Kabulu. Najpierw w okolicy ambasady Iraku wysadził się w powietrze zamachowiec samobójca. Następnie zaatakowali inni terroryści. Cały czas trwa bitwa w okolicach ambasady.
  Bitwa w Kabulu

  Bitwa w Kabulu ©AP/EAST NEWS

  Do samobójczego ataku terrorystycznego doszło w poniedziałek około godziny 10.30 w Kabulu. Napastnik wysadził się w powietrze w centralnej dzielnicy miasta Shar-e-Naw, tuż obok ambasady Iraku oraz posterunku policji, informuje Al-Jazeera.

  W zamachu bierze udział także kilkunastu innych uzbrojonych mężczyzn. Po wybuchu samochodu pułapki, otworzyli oni ogień do znajdujących się na ulicy i w ambasadzie żołnierzy afgańskiego wojska i policji.

  Około godz. 11 napastnicy zabarykadowali się w jednym z budynków koło irackiej ambasady. Jak informują obecni na miejscu dziennikarze cały czas trwa wymiana ognia.

  Nad miejscem ataku unoszą się chmury czarnego dymu, które można zobaczyć z odległości kilku kilometrów. Cały teren wokół irackiej placówki dyplomatycznej jest otoczony przez wojsko.

  Na razie służby ratownicze nie informują o ofiarach śmiertelnych, ani liczbie rannych. Wiadomo jedynie, że udało się ewakuować wszystkich pracowników irackiej ambasady.

  Do ataku przyznało się już tzw. Państwo Islamskie.

  Zagraniczni korespondenci podkreślają fakt, że atak ma miejsce zaledwie dwa tygodnie po tym, jak w irackiej ambasadzie w Kabulu odbyła się impreza mająca uświetnić zwycięstwo nad tzw. Państwem Islamskim w Iraku i zdobycie przez wojska rządowe Mosulu.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo