MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polonia Środa przegrywa mecz na szczycie III ligi piłkarskiej

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Szlagierem pierwszomajowej 24. kolejki grupy drugiej piłkarskiej trzeciej ligi był mecz na szczycie, w którym lider Lech Rypin podejmował wicelidera Polonię Środa Wielkopolska. Rypinianie zasłużenie wygrali 1:0 i są coraz bliżej awansu, bo na pięć kolejek przed końcem rozgrywek wyprzedzają najgroźniejszego rywala o sześć punktów i mają ponadto korzystny bilans spotkań bezpośrednich.

Spotkanie zaczęło się bardzo pechowo dla polonistów, bo już w piątej minucie piłka po strzale Marcina Baranowskiego z 30 metrów wylądowała w samym okienku bramki strzeżonej przez Damiana Matelę. Niestety, ataki polonistów do końca nie przyniosły efektu. Co więcej, piłkarze ze Środy praktycznie nie zagrozili poważniej bramce Lecha. Wynik 1:0 już się nie zmienił, a przed wyższą przegraną uchronił średzian bardzo dobrze broniący Matela.

TU ZAJRZYJ KONIECZNIE:
PIŁKA NOŻNA W GŁOSIE WIELKOPOLSKIM

SAPA Lubuszanin Trzcianka wygrał 3:0 w Kobylinie po klasycznym hat tricku Michała Wawszczaka. Mecz w Swarzędzu został w 55. minucie przerwany na 15 minut. Tomasz Nowacki (GKS Dopiewo) tak nieszczęśliwie zderzył się z Damianem Ludwiczakiem, że z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został odwieziony do szpitala. Piłkarze Marka Pawłowskiego ponieśli pierwszą porażkę w rundzie wiosennej.

Wyniki 24. kolejki III ligi piłkarskiej
Lech Rypin - Polonia Środa Wlkp. 1:0 Bramka: 1:0 Marcin Baranowski (5).
Piast Kobylin - Lubuszanin Trzcianka 0:3 Bramki: 0:1 Michał Wawszczak (22), 0:2 Wawszczak (24), 0:3 Wawszczak (38).
Unia Swarzędz - GKS Dopiewo 1:0 Bramka: 1:0 Łukasz Lebioda (55).
Victoria Koronowo - Unia Janikowo 0:1 Bramka: 0:1 Wojciech Lewandowski (55).
Notecianka Pakość - Górnik Konin 2:0 Bramki:1:0 Dariusz Słupski (58), 2:0 Adam Wiśniewski (70).
Polonia 1912 Leszno - Wda Świecie 0:2 Bramki: 0:1 Radosław Mik (22), 0:2 Adrian Talaśka (90).
Sokół Kleczew - Cuiavia Inowrocław - mecz 2.05 (godz.17)
Sparta Brodnica - Chemik Bydgoszcz 3:0 - walkower