MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polonia 1912 Leszno pożegnała się z III ligą

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
W kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarskiej trzeciej lidze w środę rozegrano przedostatnią kolejkę spotkań sezonu 2011/2012. Zapadło następne rozstrzygnięcie. Do zdegradowanych już wcześniej zespołów Chemika Bydgoszcz, Victorii Koronowo i Sparty Brodnica dołączyła Polonia 1912 Leszno, której nic nie dała wygrana 1:0 w Kleczewie.

Dodajmy, że drużynę Sokoła, z której po stracie szans na awans zupełnie "uszło powietrze" (trzecia porażka z rzędu), poprowadził w tym meczu duet Wojciech Bielawski, Michał Grzywacz (ten duet poprowadzi kleczewian również w kończącym sezon sobotnim spotkaniu z Unią Janikowo). Wiadomo już także,że kleczewski klub nie przedłuży umowy z trenerem Andrzejem Ostańskim, a w sezonie 2012/2013 szkoleniowcem Sokoła będzie Tomasz Mazurkiewicz. W najistotniejszym środowym meczu, w bezpośredniej konfrontacji drużyn walczących o pozostanie w trzeciej lidze, Piast Kobylin pokonał przed własną widownią Unię Janikowo, a bramkę przedłużającą nadzieje piłkarzy Piasta na uniknięcie degradacji strzelił na początku drugiej połowy Marcin Kurzawa.

Dwóch pozostałych spadkowiczów poznamy w sobotę, a wyłonieni oni zostaną spośród piątki GKS Dopiewo, Górnik Konin, Notecianka Pakość, Piast Kobylin oraz Unia Janikowo. Możliwości jest jeszcze bardzo wiele. Bardzo istotne znaczenie będą mieć derby, w którychPiast Kobylin podejmie Górnika Konin. Jeśli goście zdobędą choćby punkt, będą pewni utrzymania w III lidze. Natomiast Piast musi wygrać, jeżeli nie chce się martwić o swój byt.

Oprócz walki o utrzymanie nadal trwa rywalizacja o jak najwyższe lokaty w ścisłej czołówce, nawet o drugie miejsce na koniec rozgrywek. O krok od wicemistrzostwa grupy jest Unia Swarzędz, która na własnym stadionie rozgromiła najsłabszą w stawce Victorię Koronowo 7:0, choć do przerwy podopieczni Jakuba Ostrowskiego prowadzili zaledwie 1:0. Jedynym konkurentem unistów do drugiej lokaty jest już tylko SAPA Lubuszanin Trzcianka. Szanse na drugą pozycję straciła natomiast definitywnie Polonia Środa Wielkopolska, remisując u siebie z Wdą Świecie. Gospodarze wygraną zaprzepaścili sześć minut przed końcem.

30. kolejka trzeciej ligi
Piast Kobylin - Unia Janikowo 1:0 Bramka: 1:0 Marcin Kurzawa (48).
Sokół Kleczew - Polonia 1912 Leszno 0:1 Bramka: 0:1 Bogumił Ceglarek (39).
Unia Swarzędz - Victoria Koronowo 7:0 Bramki: 1:0 Mateusz Świergiel (2), 2:0 Maciej Matouszek (48), 3:0 Łukasz Lebioda (51), 4:0 Adrian Płoska (67), 5:0 Mateusz Zbierski (69), 6:0 Mateusz Maruniak (70),7:0 Maruniak (89).
Polonia Środa Wlkp. - Wda Świecie 2:2 Bramki: 0:1 Radosłąw Mik (11), 1:1Krzysztof Błędkowski (61), 2:1 Kamil Krajewski (76), 2:2 Mikołaj Plewa (84).
Sparta Brodnica - Notecianka Pakość 0:1 Bramka: 0:1 Damian Tofil (90).
Lech Rypin - Cuiavia Inowrocław 3:0 Bramki: 1:0 Paweł Tabaczyński (18), 2:0 Jacek Paczkowski (21), 3:0 Łukasz Grube (83).
SAPA Lubuszanin Trzcianka - Górnik Konin 0:0 - rozegrany awansem 16 maja GKS Dopiewo - Chemik Bydgoszcz 3:0 - walkower