Półmaraton Szpot Swarzędz 2018: Zwycięzcą z rekordem trasy i "życiówką" został Krzysztof Hadas z Poznania! [ZDJĘCIA]

Niedzielną imprezę na dystansie 21 km i 97,5 m ukończyło 961 osób.
Niedzielną imprezę na dystansie 21 km i 97,5 m ukończyło 961 osób. Jerzy Kot, Wojciech Kmieciak, Patrycja Kołecka, Halina Staniewska, Julia Mężyńska, Aldona Młynarczyk
22-letni Krzysztof Hadas wygrał trzecią edycję Półmaratonu Szpot Swarzędz. Triathlonista i biegacz z Poznania ustanowił rekord trasy i rekord życiowy. W Swarzędzu życiówkę pobił po raz piąty w karierze. Niedzielną imprezę na dystansie 21 km i 97,5 m ukończyło 961 osób.

– Dzień przed startem trener mi mówił, żebym nie przeszarżował w pierwszej fazie biegu. Nie do końca chyba go posłuchałem, bo od początku narzuciłem mocno tempo, nie oglądając się na innych zawodników. W lipcu zostałem wicemistrzem świata do lat 23 w duathlonie i nie ukrywam, że dodało mi to skrzydeł i wiary w siebie – tłumaczył na mecie sympatyczny zawodnik, reprezentujący klub Klas Szpot Swarzędz.

Hadas ma wyjątkowe szczęście do swarzędzkich biegów. – Wygrałem tutaj drugi raz z rzędu, a piąty raz z rzędu ustanowiłem życiówkę, bo startowałem też w trzech biegach na 10 km – dodał zwycięzca zawodów. Z dużą stratą, sięgającą prawie czterech minut, przybiegł na metę drugi Marcin Fehlau.

– Jak ja to mogę skomentować? Chyba tylko w ten sposób, że młodzież jest w natarciu. Mam już 40 lat, ale jak miałem tyle, co Hadas, to taki czas jak on wykręcałem na treningu. W sumie jestem jednak zadowolony z drugiej lokaty i z warunków do biegania, choć momentami mocno we znaki dawał się wiatr – przyznał Fehlau.

Wśród pań triumfowała Monika Kaczmarek z Łodzi, która o ponad trzy minuty wyprzedziła Monikę Brzozowską z Wysokiej. – Od pierwszych kilometrów biegłam sama, więc wyszło tak jakbym miała mocniejszy trening. Nie czułam się jednak źle z tym, że muszę sobie radzić w pojedynkę. Cieszę się z wygranej i z faktu, że uczestniczyłam w prawdziwym święcie biegania. Mocną stroną Swarzędza okazali się kibice i organizatorzy. Punkty z wodą i natryski na pewno bardzo pomogły nam w utrzymaniu dobrej kondycji na trasie – podkreśliła Kaczmarek.