Wielkopolska: Prognoza pogody na niedzielę, 26 listopada...

  Wielkopolska: Prognoza pogody na niedzielę, 26 listopada 2017 [WIDEO]

  AGA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Niedziela 26 listopada w Wielkopolsce upłynie pod znakiem chmur, a temperatury sięgną maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Czy będzie padać? Sprawdźcie dokładną prognozę pogody.

  POLECAMY


  Największą - i to dosłownie - atrakcją Betlejem Poznańskiego 2017 jest 33-metrowy diabelski młyn na placu Wolności. My już tam byliśmy! Zobaczcie, jak

  Diabelski młyn na placu Wolności: Oto Poznań z 33-metrowej karuzeli [ZDJĘCIA]

  22

  Największą - i to dosłownie - atrakcją Betlejem Poznańskiego 2017 jest 33-metrowy diabelski młyn na placu Wolności. My już tam byliśmy! Zobaczcie, jak wygląda Poznań z perspektywy ogromnej karuzeli. Fot. Łukasz Gdak  Wróżby andrzejkowe, zwyczaje, zabawy. Znasz je wszystkie?
  Obrączka pod naczyniemPopularne przykrywanie jednakowymi naczyniami obrączki, kwiatka i różańca zaczerpnięto z tradycji dworskiej lub mieszczańskiej.

  Andrzejki 2017: Wróżby andrzejkowe, zwyczaje, zabawy. Dla dzieci i dorosłych! [ZDJĘCIA]

  14

  Lanie wosku

  Wylewanie wosku na zimną wodę (często przez ucho od klucza) i wróżenie z kształtu zastygłej masy lub rzucanego przez nią cienia sylwetki przyszłego wielbiciela, akcesoriów związanych z jego zawodem. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza wróżba andrzejkowa.

  Zobacz: Andrzejki 2017: Czy gwiazdy wierzą we wróżby? [WIDEO]

  Woskowa figura przedstawia:
  DOM:
  To może oznaczać przeprowadzkę w zbliżającym się roku lub założenie rodziny.
  CHMURA: Innymi słowy - BIERZ SIĘ DO ROBOTY!. Bujanie w chmurach nie sprzyja. Trzeba zejść na ziemię i wziąć sprawy we własne ręce. Partnera nie znajdziesz siedząc w domu!
  PIES: To będzie ostrzeżenie. UWAŻAJ, gdzieś się czai fałszywy przyjaciel... a może poznasz nieodpowiednie dla Ciebie towarzystwo?
  GÓRA/GÓRY: Jeżeli dojrzysz górę w swojej figurze, to znaczy, że musisz się, w nadchodzącym roku, uzbroić w cierpliwość. Przed Tobą wiele trudności! Mało tego... będziesz mieć wrażenie, że nic nie idzie po Twojej myśli.
  JAJKO: Jajko oznacza płodność. Łatwo się domyślić, że i z nią związana jest wróżba andrzejkowa. Jeżeli planujesz potomstwo a z wosku uleje Ci się właśnie jajo, to w przyszłym roku możesz spełnić swoje marzenie.
  MONETA: Przyszły rok stoi pod hasłem: FINANSE. Najważniejsze dla Ciebie będą sprawy finansowe i zawodowe. A co więcej, może nawet zawrzesz małżeństwo dla pieniędzy?
  MOTYL: Motyl to oznaka zmian. Chyba nikt nie ma z tym wątpliwości. Nim powstanie piękny owad... najpierw musi przejść metamorfozę. Jeżeli nasza figurka z wosku przypomina motyla, to oznacza zmiany w naszym życiu.
  SERCE: Kiedy serce z wosku ma regularna kształty, to jest to wróżba szczęścia w miłości. A postrzępione lub połamane oznacza utratę miłości bądź miłosne niepowodzenia.
  JABŁKO LUB INNY OWOC: Owoce, a przede wszystkim jabłko, które zobaczymy ulane z wosku oznacza rozkwit miłości. Kochasz się w kimś skrycie, a może zaczęliście się umawiać? Ta wróżba jest dla Ciebie pozytywna. Z tego będzie coś więcej. Fot. archiwum  Katarzynka 2017 w Poznaniu: Zobacz największą makietę kolejową w Polsce


  "Wolne sądy, Wolne wybory, Wolna Polska". Wieczorne demonstracje przeciw zmianom w sądownictwie i ordynacji wyborczej
  Tym razem Łańcuch Światła odbył się na Starym Rynku. Wcześniej organizowany był na pl. Wolności, przed Operą i w parku Kasprowicza

  Łańcuch Światła na Starym Rynku. Poznaniacy protestowali przeciwko zmianom w sądownictwie

  22

  Tym razem Łańcuch Światła odbył się na Starym Rynku. Wcześniej organizowany był na pl. Wolności, przed Operą i w parku Kasprowicza
  Fot. Łukasz Gdak
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Cyfrowa prenumerata Głosu Wielkopolskiego w świątecznej cenie!

  Cyfrowa prenumerata Głosu Wielkopolskiego w świątecznej cenie!

  Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

  Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

  Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

  Okna dachowe i rolety zasilane słońcem