Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podsumowanie gry terenowej "Łowcy Poznania Czasu". Uczniowie z Liceum Salezjańskiego zachęcali do poznawania historii Poznania

Radosław Patroniak
Radosław Patroniak
Uczestnicy gry miejskiej "Łowcy Czasu Poznania" podczas podsumowania na Cytadeli
Uczestnicy gry miejskiej "Łowcy Czasu Poznania" podczas podsumowania na Cytadeli Fot. Archiwum Przemysława Walewskiego
Na poznańskiej Cytadeli odbyło się rozdanie nagród podsumowujących grę terenową "Łowcy Poznania Czasu", zorganizowanej przez uczniów poznańskiego Liceum Salezjańskiego. Projekt realizowany był w ramach "Zwolnionych z Teorii". Czas spędzony na podsumowaniu pierwszej edycji gry był doskonałą okazją do zabawy w gronie przyjaciół, wymiany opinii na temat wydarzenia z uczestnikami i partnerami, jak i popularyzacji idei projektu społecznego wśród przechadzających się alejkami poznaniaków.

"Pozytywne słowa, jakie otrzymaliśmy od mieszkańców ogromnie nas zmotywowały, dlatego pomimo oficjalnego zakończenia tegorocznego projektu nie zamierzamy zwalniać tempa i szykujemy coś specjalnego. Z pewnością zrobi się o nas głośno w okolicach jesieni" - twierdzą zgodnie autorzy projektu: Aleksandra Krasińska, Kamila Szwarc, Zofia Matusiak, Julia Miętkiewicz, Maria Kubzdela, Dobrosława Wiśniewska, Mikołaj Szymkowiak.

Zobacz też: Zobacz miasto wędrując śladami Bambrów

- Bardzo zależało nam na zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych w czynne poznawanie kultury. Postanowiliśmy więc wspólnie z Wielkopolską Gwardią Honorową - jej dowódcami Przemysławem Walewskim i Tomaszem Wiśniewskim - stworzyć grę miejską, pozwalającą dotknąć historii i przejść się po najciekawszych zakątkach naszego pięknego grodu Przemysła.

I się zaczęło... Machina poszła w ruch. W przeciągu niecałych trzech miesięcy stworzyliśmy autorską fabułę, jak i ciekawe, wciągające zagadki. W ten oto sposób pod koniec kwietnia dzieło pod nazwą "Łowcy Poznania Czasu" ujrzało światło dzienne, a co za tym idzie rozpoczął się okres promocji.

Rozgłos jaki udało nam się osiągnąć przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Cenione nowości książkowe zapewniło poznańskie wydawnictwo "Zysk i S-ka", a medale firma "Spin Factory".

- Był to dla nas okres niezwykle wytężonej pracy, gdyż z promocją zbiegły się lekcje przeprowadzane w czempińskiej oraz poznańskich szkołach na temat Konstytucji 3 Maja i symboli narodowych, dzięki którym wysłuchało nas przeszło 300 młodych uczniów - cieszą się poznańscy licealiści.

- Dziękujemy za pomoc wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i wspierali nas - Szkole Salezjańskiej, naszym rodzicom oraz Bankowi PNP Paribas. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni rezultatami, jakie udało nam się osiągnąć i mamy ogromną nadzieję, że udało nam się zainteresować młodzież polską literaturą, historią i kulturą.

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje:
Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski