Supersołtys Wielkopolski 2016: Znamy wyniki! Wygrał Adrian...

  Supersołtys Wielkopolski 2016: Znamy wyniki! Wygrał Adrian Senyk – sołtys wsi Zalasewo, gm. Swarzędz

  Milena Kochanowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zakończył się nasz plebiscyt mający uhonorować tych, którzy skromnie i bezinteresownie pracują na co dzień na rzecz swoich małych ojczyzn i lokalnych społeczności. Gratulujemy laureatom i wszystkim nominowanym!
  Laureat plebiscytu: Adrian Senyk – sołtys wsi Zalasewo, gmina Swarzędz, powiat poznański

  Laureat plebiscytu: Adrian Senyk – sołtys wsi Zalasewo, gmina Swarzędz, powiat poznański ©Archiwum

  O północy skończyło się głosowanie w plebiscycie SuperSołtys Wielkopolski 2016. Wyniki są już znane. Wygrał
  Adrian Senyk – sołtys wsi Zalasewo, gmina Swarzędz, powiat poznański w całej Wielkopolsce i powiecie poznańskim z 3305 głosami.

  Drugie miejsce w województwie przypadło Bogusławowi Nawrotowi – sołtysowi Przyłęku, gmina Nowy Tomyśl, powiat nowotomyski (3073 głosy), a trzecie Aleksandrze Szachcie, sołtysce Działynia-Kopydłowa, gmina Kłecko, powiat gnieźnieński (2529 głosy).

  Gratulujemy! Szczególnie laureatom, ale także wszystkim nominowanym. Być w gronie blisko 170 wyróżnionych nominacją sołtysów, na kilka tysięcy pełniących tę funkcję w Wielkopolsce, jest już zaszczytem.

  Tym samym zwycięskimi sołectwami są: Zalesewo, Przyłęk i Działynie-Kopydłowo.

  Trzech sołtysów, którzy w powiatach zdobyli najwięcej głosów, nagrodzimy dyplomami, najlepszy z nich dostanie tablicę "SuperSołtysa". Dla pierwszych trzech sołtysów w województwie przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody m.in. wypoczynek w SPA Sandra w Karpaczu lub Pogorzelicy, dyplomy i statuetki. Zwycięskie sołectwa dostaną zaś do wspólnego korzystania wysokiej jakości sprzęt ogrodniczo-rolniczy.

  Nagrody wszystkim zwycięzcom zostaną wręczone podczas diecezjalno-wojewódzkiego Święta Plonów w Liskowie, które odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia br.

  Patronat honorowy nad plebiscytem miało Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Wielkopolskiego.


  SYLWETKI LAUREATÓW:

  Adrian Senyk – sołtys wsi Zalasewo, gmina Swarzędz, powiat poznański – ukończył wyższe studia magisterskie na kierunku finanse przedsiębiorstw. Od 2014 roku jest radnym Rady Miejskiej Gminy Swarzędz, a od 2015 roku sołtysem wsi Zalasewo. Społecznik, aktywnie działa na rzecz mieszkańców, świetny organizator. Cały czas zabiega u władz gminnych o poprawę infrastruktury sołectwa. Skutecznie współpracuje z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Integruje lokalną społeczność poprzez organizacje wielu imprez plenerowych. Na rzecz swojego sołectwa zrealizował wiele inwestycji takich jak np. generalny remont świetlicy wiejskiej. Reaktywował też dawne zalasewskie tradycje dożynkowe.

  Bogusław Nawrot – sołtys Przyłęku, gmina Nowy Tomyśl, powiat nowotomyski – funkcję swą pełni od 2002 roku. Od tego czasu inwestycje nabrały tempa. Jedną z największych inicjatyw była budowa wigwamu. Pan Bogusław ma też wiele innych pomysłów: kurs komputerowy, coroczne wycieczki dla mieszkańców, kino plenerowe, festyny.
  – Największym skarbem wsi są ludzie, którzy tu mieszkają – mówi. – To oni tworzą wspaniałą atmosferę.
  Bogusław Nawrot jest również radnym Rady Miejskiej oraz wiceprezesem Stowarzyszenia Kupców w Nowym Tomyślu.

  Aleksandra Szachta jako sołtys Działynia i Kopydłowa jest częstym gościem w miejscowym Urzędzie Gminy Kłecko. Jest pośredniczką między mieszkańcami, którzy przychodzą do niej z niezliczoną liczbą spraw, a władzami gminy. Niedawno pani [/b]sołtys zorganizowała festyn na rozpoczęcie wakacji, na który przyjechali także inni mieszkańcy gminy. Impreza odbyła się na miejscowym "Orliku", który jest chlubą mieszkanców.

  Zwycięzcy w powiecie poznańskim:
  1. Adrian Senyk – sołtys wsi Zalasewo, gmina Swarzędz (3305 głosy)
  2. Krystyna Nowak - sołtyska Uchorowa, gmina Murowana Goślina, powiat poznański. (2009 głosów)
  3. Agnieszka Augustyn - sołtyska Czerlejna, gmina Kostrzyn Wielkopolski, powiat poznański (502 głosy)


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wygrał ten

  fsd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  który ma liczną rodzinę i wielu znajomych

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo