SuperGlina 2015: Zagłosuj i wybierz z nami najlepszych...

  SuperGlina 2015: Zagłosuj i wybierz z nami najlepszych gliniarzy w regionie!

  Joanna Labuda, Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Paweł Prałat - KMP LesznoSMS o treści POL.24 na numer 72355
  1/5
  przejdź do galerii

  Paweł Prałat - KMP Leszno
  SMS o treści POL.24 na numer 72355 ©Archiwum

  Na co dzień ratują ludzi, pomagają dzieciom i rozwiązują najtrudniejsze zagadki kryminalne. Teraz policjanci z Wielkopolski walczą o głosy w naszym plebiscycie Super Glina 2015. Wybierz i doceń najlepszego z nich.
  Wstąpienie w szeregi policji było bardzo przemyślaną decyzją. Nie miałem żadnych wątpliwości, że chcę zostać policjantem - mówi podinspektor Paweł Prałat (SMS o treści POL.24) z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Nasz kandydat do tytułu Super Gliny 2015 zaczynał 20 lat temu i od początku związany jest z Wydziałem Kryminalnym. - Przeszedłem przez wszystkie szczeble kariery. Od najniższych stanowisk aż do naczelnika. Sposób funkcjonowania wydziału znam zatem od podszewki - przyznaje Paweł Prałat.

  Jego koledzy z jednostki mówią, że cechuje go wnikliwość i duża determinacja w osiąganiu zamierzonych celów.

  Nic więc dziwnego, że w 2015 roku został Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego, a dzisiaj kieruje zespołem około 20 osób, przydziela obowiązki, pomaga, udziela wskazówek. Przez te dwadzieścia lat zajmował się najpoważniejszymi sprawami kryminalnymi. Najbardziej zapadła mu jednak jedna z nich.

  Poznaj najlepszych policjantów Wielkopolski: Zagłosuj TUTAJ  - Chodzi o zabójstwa w Lesznie dwóch młodych dziewczyn. To była bardzo głośna sprawa w całej Polsce, bo ocieraliśmy się przy niej o działanie seryjnego zabójcy - wspomina podinspektor Prałat. - Często do niej wracam i opowiadam ją młodszym policjantom. Sam byłem wtedy młodym funkcjonariuszem i dużo się nauczyłem - dodaje.

  Nasz kandydat od 2014 roku jest także społecznym członkiem Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Leszna, a od 2012 roku współzałożycielem oraz członkiem stowarzyszenia sportowego Akademia Piłki Nożnej Młoda Polonia Astromal w Lesznie, zrzeszającego 120 dzieci z Leszna i okolic. Poza piłką nożną, podinsp. Paweł Prałat kocha historię - szczególnie lokalną.

  - Wszystko, co wiąże się z dawnymi czasami, pasjonowało mnie od dziecka. A zamiłowanie do historii Leszna zawdzięczam rodzicom. Podczas spacerów często opowiadali mi różne ciekawostki i zaszczepili we mnie bakcyla do tego miasta - opowiada Paweł Prałat. Z pasji do historii na jednym z portali społecznościowych nasz kandydat założył wyjątkową stronę o charakterze regionalno-historycznym - Leszno w czasach PRL. Planuje też napisać książkę poświęconą historii policji na ziemi leszczyńskiej po roku 90.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Krystian górski jest ładny i uroczy

  Natalia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Krystian górski jest. Łdny i głos

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Krystian górski jest nahl

  Natalia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Krystian górski jest. Czyztojniak

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no nie?

  zatroskany (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

  A są tacy????

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo