SuperGlina 2015: Tłumaczymy dzieciakom, co jest dobre, a co...

  SuperGlina 2015: Tłumaczymy dzieciakom, co jest dobre, a co złe

  Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Małgorzata Tamborska (SMS o treści POL.29)
  1/4
  przejdź do galerii

  Małgorzata Tamborska (SMS o treści POL.29)

  Małgorzata Tamborska z Komendy Policji Poznań Jeżyce i Magdalena Hańdziuk z Komendy w Ostrzeszowie to kolejne kandydatki w naszym plebiscycie Super Glina 2015 roku. Głosowanie trwa do końca miesiąca!
  Od siedmiu lat pilnuje, by dzieci i młodzież nie zeszły na złą drogą. Codzienne pogadanki z rodzicami, nauczycielami a także samymi dziećmi weszły już jej w krew. Mimo to cieszy się, że może spełniać się w podwójnej roli : edukacyjnej i prewencyjnej. Małgorzata Tamborska (SMS o treści POL.29), policjantka z komisariatu na poznańskich Jeżycach, opowiada o tym, jak stara się zapobiegać demoralizacji nieletnich. Robi to codziennie, odkąd związała swoje życie z policją.

  Poznaj najlepszych policjantów Wielkopolski: Zagłosuj TUTAJ


  - Tłumaczę im, jak postępować, jaka kara grozi za dane przewinienie. Dzieciaki nawet nie wiedzą, co może im grozić za ich czyny, że to być może jest karalne - mówi Małgorzata Tamborska.

  Policjantka z Jeżyc jest też koordynatorem do spraw przemocy oraz procedury Niebieskiej Karty. Angażuje się w działania społeczne, współpracuje nie tylko ze szkołami, parafiami, ale także z radami osiedli. Dużą uwagę poświęca osobom starszym i samotnie zamieszkującym. Prowadząc liczne prelekcje i pogadanki w klubach seniora na temat bezpieczeństwa osobistego, jednocześnie przypomina o metodach działania oszustów.

  Także bezpieczeństwo osób starszych i ich aktywizacja leży na sercu Magdalenie Hańdziuk (SMS o treści POL.30) z Wydziału Prewencji KPP w Ostrzeszowie. Jest koordynatorką programu kierowanego zarówno dla seniorów, jak i młodzieży. - To nasz autorski program „Seniorzy i młodzież - dwa pokolenia, jeden cel”. Chcemy zintegrować i zaktywizować społeczeństwo do wspólnego przebywania. Rozmawiamy o bezpieczeństwie, koordynujemy zajęcia dla obu grup wiekowych - mówi Magdalena Hańdziuk.

  Policjantka z Ostrzeszowa, zawód ten wykonuje od 2007 roku. Jak sama mówi - była już dzielnicowym, w prewencji, a także w wydziale dochodzeniowo-śledczym. Przedtem pracowała przez kilka lat w kadrach, księgowości w prywatnych firmach. - To nie tak, że marzyłam od dzieciństwa o tym, by być policjantką - przyznaje Magdalena Hańdziuk. - Ta myśl pojawiła się już jednak w szkole średniej.

  Jak mówią przełożeni Magdaleny Hańdziuk, policjantka wyróżnia się w zaangażowaniu w profilaktyce przestępczości wśród nieletnich.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to moze wyjasnic mama,tata,nauczyciel,ksiondz itd itp

  zz top (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  niech policja zajmie sie tym czym powinna.przeciez to jest sztuczne poprawianie wizerunku tej sluzby.50 lat na emeryture-fabryka leserow.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo