SuperGlina 2015: Pracownik socjalny i wojskowy służą... w...

  SuperGlina 2015: Pracownik socjalny i wojskowy służą... w policji

  Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  SuperGlina 2015: Pracownik socjalny i wojskowy służą... w policji
  Sławomir Koperski z komendy policji w Pobiedziskach i Przemysław Kapturski z komisariatu w Swarzędzu to kolejni nominowani w naszym plebiscycie Super Glina 2015 roku.
  SuperGlina 2015: Pracownik socjalny i wojskowy służą... w policji
  Nie zawsze od dzieciństwa marzą o tym, by zostać policjantami. Czasem po prostu chcą pomagać innym, służyć radą, a los sprawia, że zakładają policyjny mundur. Sławomir Koperski (sms o treści POL.31) zanim został policjantem skończył studia na kierunku praca socjalna i resocjalizacja. Jak mówi pomaganie innym, to jego ogromna pasja.

  - Zawsze wiedziałem, że chcę to robić. W końcu zdecydowałem się wstąpić w szeregi policji, w grudniu 2009.
  Tam połączyłem pasję - pomagam innym i realizuję się zawodowo - mówi Sławomir Koperski z komendy w Pobiedziskach. Początkowo działał w komórce patrolowej, a od 2011r. jest referentem w Zespole Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń.

  Poznaj najlepszych policjantów Wielkopolski: Zagłosuj TUTAJ
  Na co dzień współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Domem Kultury w Pobiedziskach oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. - Moja praca opiera się głównie na kontaktach z nieletnimi. Fajne jest w niej to, że z jednej strony uczymy, wraz z kolegami po fachu, bezpieczeństwa na drodze przedszkolaków. Z drugiej strony mamy szansę resocjalizować tak zwaną trudną młodzież, czyli te osoby, które popadły w tarapaty, mają kłopoty z prawem - relacjonuje nasz nominowany do tytułu Super Gliny.

  Jak mówi Sławomir Koperski z roku na rok przybywa coraz więcej różnych rodzajów przestępstw, których dopuszczają się młodzi ludzie. - To czasem są interwencje w sprawie drobnych kradzieży lub włamań, ale coraz częściej działamy też w przypadkach odurzeń dopalaczami. Zwłaszcza ten problem dotyczy już młodzieży w wieku gimnazjalnym, która chce zaimponować swoim środowisku, zdobyć uznanie w nowym środowisku - komentuje Koperski.

  Jednak po intensywnym tygodniu pracy, Sławomir Koperski znajduje jeszcze czas na realizację kolejnej pasji - sport. Dzięki jego zaangażowaniu powstała amatorska drużyna sportowa przy Komisariacie Policji w Pobiedziskach.

  Przemysław Kapturski (sms o treści POL.33) z komendy policji w Swarzędzu również stara się pogodzić pracę w policji ze swoją drugą największą pasją - wojskiem. Z mundurem związany jest już od najmłodszych lat, gdy wstąpił do harcerstwa. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej został drużynowym. W 2000 roku wstąpił do Ligi Obrony Kraju, a w 2003 zorganizował Klub Żołnierzy Rezerwy LOK Commando, którego został prezesem. Ponadto był inicjatorem powołania przy klubie Grupy Rekonstrukcji Historycznych 1 Samodzielnej Kompanii Commando.

  - Kosztem wielu wyrzeczeń udało mi się pogodzić swoją pasję z pracą. I chociaż coraz więcej czasu, jako dzielnicowy, spędzam za biurkiem, nie wyobrażam sobie robić coś innego. Chociaż Swarzędz, to zdecydowanie mniejsze miasto niż Poznań, to i tak jest tu co robić - przyznaje Kapturski.

  W okresie zimowym Przemysław Kapturski uczestniczy w działaniach swarzędzkich morsów i między innymi dwukrotnie przepłynął wpław rzekę Wartę przy temperaturze wody wynoszącej 2 stopnie Celsjusza. Jest także Honorowym Dawcą Krwi.

  Głosowanie

  Aby zagłosować, wyślij SMS pod numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT), w treść wpisując nr kandydata.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo