SuperGlina 2015: Nagrodziliśmy laureatów plebiscytu!...

  SuperGlina 2015: Nagrodziliśmy laureatów plebiscytu! [ZDJĘCIA]

  Joanna Labuda

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  SuperGlina 2015: Nagrodziliśmy laureatów plebiscytu!
  1/15
  przejdź do galerii

  SuperGlina 2015: Nagrodziliśmy laureatów plebiscytu! ©KWP Poznań

  Wszyscy kandydaci do tytułu SuperGliny 2015 udowodnili, że największą siłą policjanta nie jest broń, a nastawienie do drugiego człowieka, odwaga oraz otwarty umysł. Choć na co dzień są anonimowi, to my postanowiliśmy pokazać i docenić tych, którzy w ubiegłym roku wykazali się nie tylko profesjonalizmem podczas służby, ale też swoją "nadprogramową" działalnością.
  Na liście 40 nazwisk znajdziemy bowiem kickboksera, społeczników, podróżników, a także miłośników zwierząt i historii. Każdy z nich nie tylko rozwija swoje pasje, ale też zaraża nimi zarówno dorosłych jak i młodzież. We wtorek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wręczyliśmy laureatom naszego konkursu wyjątkowe nagrody i statuetki.

  – W Wielkopolsce służą bardzo dobrzy policjanci, którzy poza służbą mają swoje zainteresowania i pasje, a także działają społecznie. Cieszę się, że mogliśmy w ten sposób pokazać, iż głównym celem policji jest pomaganie mieszkańcom naszego regionu – mówił inspektor Tomasz Trawiński, komendant wojewódzki.

  W plebiscycie wzięło udział aż 40 policjantów z całej Wielkopolski, jednak SuperGliną 2015 mógł zostać tylko jeden z nich. Największą liczbę głosów (3,6 tys.) uzyskał aspirant Robert Moszak z Komendy Powiatowej Policji w Wolszynie. Zwycięzca to policjant z niemal 25-letnim stażem.

  Statuetka SuperGliny 2015 stanowi nie tylko wyraz wdzięczności Wielkopolan, ale jest także niejako ukoronowaniem jego służby. Na początku maja Robert Moszak pożegnał się z bowiem mundurem i odszedł na zasłużoną emeryturę. Jednak zanim to zrobił pracował w wydziale ruchu drogowego. Przez lata angażował się także w profilaktykę realizowaną wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Swoich kolegów po fachu zachęcał do aktywności sportowej, a sam nadal amatorsko gra w piłkę nożną.

  W tym roku, wyróżniliśmy nie trzech, a aż pięciu policjantów, którzy do ostatnich chwil walczyli o tytuł najlepszego gliniarza w naszym regionie. W gronie laureatów znaleźli się także sierż. Łukasz Smoliński z Poznania, asp. sztab. Janusz Rupnik z Turku, asp. sztab. Adam Owczarzak z Gniezna oraz asp. Artur Bąk z Kalisza.

  – W czasie trwania plebiscytu oddano aż 14 tys. głosów. Taki wynik jak najlepiej świadczy o wielkopolskiej policji. My jesteśmy z tego dumni – mówił we wtorek Leszek Waligóra, zastępca redaktora naczelnego "Głosu Wielkopolskiego".  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rusz sie pan do roboty

  poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

  czyzby POLICJA sie wziela za urzedasów z poznanńskich urzędów , co okradaja dzieciaki i mlodziez????????????? PLIS super policmajster

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo