Super Glina 2015: Przy nich kaliszanie mogą czuć się...

  Super Glina 2015: Przy nich kaliszanie mogą czuć się bezpiecznie

  Joanna Labuda, Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Super Glina 2015: Przy nich kaliszanie mogą czuć się bezpiecznie
  Trwa nasz plebiscyt Super Glina 2015, w którym wybieramy najlepszego policjanta w Wielkopolsce. Poznajcie kolejnych kandydatów.
  Super Glina 2015: Przy nich kaliszanie mogą czuć się bezpiecznie
  O pracę w policji starała się przez siedem lat. Dlaczego nie zrezygnowała? Bo pomaganie innym jest dla niej najważniejsze. Oto asp. Monika Rataj (SMS o treści POL.7) policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na jej barkach spoczywa obowiązek zapobiegania demoralizacji oraz przestępczości nieletnich. – Zawsze lubiłam pracować z młodzieżą. To przynosi mi ogromną satysfakcję – przyznaje nasza kandydatka do tytułu Super Gliny 2015.


  To nie przypadek, że Monika Rataj zajmuje się właśnie profilaktyką. – Chęć niesienia pomocy innym jest we mnie od dawna. Wcześniej pracowałam w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie zajmowałam się rodzinami zastępczymi, a także w Domu Dziecka w Liskowie – mówi policjantka. Teraz wspólnie z Urzędem Miasta w Kaliszu oraz innymi instytucjami organizuje rajdy rowerowe i festyny, a z młodzieżą happeningi przeciwko dopalaczom i narkotykom. Od ponad dziesięciu lat jest również kuratorem społecznym. Kiedy odwiesza mundur do szafy, poświęca się rodzinie. – Kocham podróże, ale po pracy marzę, by spędzić , jak najwięcej czasu z najbliższymi – mówi Monika Rataj.

  Czy Kalisz jest najbezpieczniejszym miastem w Wielkopolsce? Wiele na to wskazuje, bo w naszym plebiscycie ma kolejnego reprezentanta. To asp. Artur Bąk ( SMS o treści POL.6), który w tym roku będzie świętował 25-lecie służby. Na co dzień jest związany z kaliską drogówką, ale latem wsiada na łódź i dba o bezpieczeństwo na jeziorze. – Zawsze ciągnęło mnie do służb mundurowych, bo wiem jedno – warto pomagać i pracować dla ludzi – przekonuje Artur Bąk.

  Nasz kandydat ma na koncie wiele uratowanych żyć. Będąc po służbie, uratował dwóch tonących, którym wywróciła się łódź. – To były ostatnie chwile, bo mężczyźni byli bardzo wyziębieni. Na szczęście akcja zakończyła się sukcesem – wspomina policjant, który sprawdził się też jako negocjator i uratował kobietę, która targnęła się na własne życie. – Żona i znajomi pytają, czy się nie boję. Jeśli człowiek zdecyduje, że chce pomagać, to już nie może się zatrzymać – przekonuje. Prywatnie jego pasją jest żeglarstwo. Pływa po Bałtyku i mazurskich jeziorach.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo