Nasze Dobre Wielkopolskie: Znamy zwycięzców plebiscytu!

  Nasze Dobre Wielkopolskie: Znamy zwycięzców plebiscytu!

  AJ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kupując produkty wielkopolskich firm, wspieramy lokalny rynek

  Kupując produkty wielkopolskich firm, wspieramy lokalny rynek ©123RF

  Zakończyło się głosowanie w plebiscycie Nasze Dobre Wielkopolskie. Zobacz, które wielkopolskie produkty zdobyły największe uznanie głosujących!
  Kupując produkty wielkopolskich firm, wspieramy lokalny rynek

  Kupując produkty wielkopolskich firm, wspieramy lokalny rynek ©123RF

  O Znak Jakości walczyło w tym roku 13 wielkopolskich firm. Kandydaci rywalizowali w kategoriach Produkty Spożywcze oraz Produkty Przemysłowe i Technologia. Głosowanie rozpoczęło się 25 listopada, a zakończyło 14 grudnia (o godz. 23.59). Czas poznać zwycięzców.

  W kategorii Produkty Spożywcze pierwsze miejsce zajęła "Kiełbasa biała parzona wielkopolska" firmy ZM Szajek z Granowa. O wyjątkowości tego wyrobu świadczy fakt, że jego jedynymi składnikami są mięso wieprzowe kl. I z szynki, sól, pieprz, czosnek i majeranek. Oprócz głosujących w plebiscycie docenili go eksperci. Produkt już wcześniej uzyskał status Chronionego Oznaczenia Geograficznego na terenie Unii Europejskiej.

  – W plebiscycie rywalizowało wiele produktów z różnych branży. To, czy wygramy było dla nas zagadką, do samego końca – mówi Gerard Szajek, jeden ze współwłaścicieli zwycięskiej firmy. Jak przyznaje, cieszy się, że klienci uznali, że biała kiełbasa z Wielkopolski jest numerem jeden. – Wędlina ta zawiera tradycyjne polskie przyprawy, jak czosnek i majeranek oraz pieprz, przez co ma ona niepowtarzalny smak – tłumaczy Gerard Szajek.

  Nie bez znaczenia jest też tradycja. Jak zauważają zwycięzcy, biała kiełbasa jest wyrabiana na terenie naszego województwa od bardzo dawna. Pierwsze wzmianki na ten temat pojawiają się już w 1885 roku. Dziś wielu Wielkopolan nie wyobraża sobie bez niej świąt Wielkanocnych, a nawet bigosu czy grilla.

  Duże uznanie głosujących zyskał też "Wielkopolski ser smażony" firmy OSM Czarnków, który znalazł się na drugim miejscu. Przysmak produkowany jest z twarogu z dodatkiem masła i soli, bez żadnych środków konserwujących. Powstaje on według starych sprawdzonych receptur. Smakosze sera mają do wyboru dwa warianty smakowe: czysty, z kminkiem w zależności od własnych upodobań smakowych konsumenta.

  Trzecie miejsce na podium zajęły FITNESSY Ciastka z ziarnami z Cukierni Franciszek Tomke - Zakrzewo. Produkt ten niewątpliwie docenili ci, którzy stawiają na zdrowe odżywianie, a nie chcą całkowicie rezygnować ze słodkich przyjemności. Główne składniki, z których powstają FITNESSY to ziarna słonecznika, sezamu, pestek dyni oraz miód. Poleca się je osobom, dbającym o sylwetkę i dobre samopoczucie.

  PRODUKTY SPOŻYWCZE - SZCZEGÓŁOWE WYNIKI GŁOSOWANIA

  W kategorii Produkty Przemysłowe i Technologia zwyciężyła Kompaktowa mieszalnia pasz dla trzody chlewnej firmy Sobmetal Sobańscy. Produkt ten jest przeznaczony do produkcji treściwej paszy sypkiej dla różnych grup i gatunków zwierząt. Wraz z rozdrabniaczem stanowi on pełny system produkcji paszy. Mieszalnia dostosowana jest do indywidualnych potrzeb klienta.

  – Spodziewaliśmy się, że duża rzesza naszych klientów czy i osób, które znają firmę włączy się do akcji i weźmie udział w głosowaniu – mówi Ksenia Pięta, specjalista ds. PR firmy Sobmetal Sobańscy. Jak przyznaje, początkowo chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę, jednak rezultat (ponad 5 tys. oddanych głosów) przerósł oczekiwania.

  – Spodziewaliśmy się, że duża rzesza naszych klientów oraz osób, które znają firmę, włączy się do akcji i weźmie udział w głosowaniu – mówi Ksenia Pięta, specjalista ds. PR firmy Sobmetal Bracia Sobańscy. Jak przyznaje, początkowo chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę, jednak rezultat (ponad 5 tys. oddanych głosów) przerósł najśmielsze oczekiwania. Zdaniem pracowników firmy, na wynik plebiscytu przede wszystkim mieli wpływ jej właściciele, którzy są fantastycznymi ludźmi, ale także wysoka jakość zwycięskiego produktu. – Nasza mieszalnia pasz dla trzody chlewnej we wrześniu miała swoją tysięczną instalację, co świadczy o jej ogromnej popularności – zauważa Ksenia Pięta. – Ten produkt, choć niezwykle efektywny, jest cały czas unowocześniany. O to, co zrobić, by mieszalnia pracowała jeszcze lepiej pytamy praktyków, czyli naszych klientów. Zależy nam, aby mieszalnia pasz przynosiła jak najlepsze efekty jeśli chodzi o przyrosty masy ciała trzody chlewnej. Czyli, aby koszty były jak najmniejsze, a zyski dla rolników jak największe.

  Drugie miejsce w tej kategorii zajął Kocioł Sztoker®+ firmy Komiz. Produkt stanowi idealne rozwiązanie jako alternatywa dla kotłów olejowych i gazowych. Jego niewątpliwymi zaletami są nowatorskie konstrukcje ekologiczne - dzięki czemu emituje one do środowiska naturalnego minimalną ilość zanieczyszczeń, łatwa i szybka obsługa oraz niskie koszty użytkowania.

  Głosujący w plebiscycie docenili także Karmy dla psów i kotów firmy PUPIL Foods, które znalazły się na trzecim miejscu. Główną dewizą tej rodzinnej firmy jest produkcja takiej karmy, która zapewnia utrzymanie zwierzęcia w zdrowiu i dobrej kondycji przez jak najdłuższy okres jego życia.

  PRODUKTY PRZEMYSŁOWE I TECHNOLOGIA - SZCZEGÓŁOWE WYNIKI GŁOSOWANIA

  Zwycięzca plebiscytu w każdej kategorii otrzyma Złoty Znak Jakości oraz 25 tys. zł do wykorzystania na kampanię reklamową (w mediach organizatora plebiscytu). Do zdobywcy drugiego miejsca trafi Srebrny Znak Jakości oraz 15 tys. zł na kampanię reklamową. Zdobywca trzeciego miejsca otrzyma Brązowy Znak Jakości i 10 tys. zł na kampanię reklamową.  Niezależnie od wyników głosowania kapituła konkursu wybrała wyróżnione przez siebie produkty. W kategorii Produkty Spożywcze nagrodę kapituły i 15 tys. zł brutto na kampanię reklamową w mediach organizatora wygrał Olej Lniany tłoczony na zimno firmy Oleoteka Piła. W kategorii Produkty Przemysłowe i Technologia nagrodę kapituły i 15tys. zł brutto na kampanię reklamową w mediach organizatora wygrała Oczyszczalnia Biologiczna SBR PRIMO+WIRO firmy Haba RL z Grodziska Wlkp.

  Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom podczas Gali Nasze Dobre Wielkopolskie, która odbędzie się w połowie stycznia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Nasza Historia - prenumerata cyfrowa z książką w prezencie [SPRAWDŹ]

  Nasza Historia - prenumerata cyfrowa z książką w prezencie [SPRAWDŹ]