Najaktywniejsza Lokalna Grupa Działania poszukiwana

  Najaktywniejsza Lokalna Grupa Działania poszukiwana

  Joanna Labuda

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Najaktywniejsza Lokalna Grupa Działania poszukiwana
  Trwa nasz plebiscyt, w którym wybieramy najaktywniejszą LGD w naszym regionie. Na razie prowadzi stowarzyszenie „Solna Dolina”.
  Najaktywniejsza Lokalna Grupa Działania poszukiwana
  Zobacz i zagłosuj: Najaktywniejsza Grupa Działania Wielkopolski 2016

  Lokalne Grupy Działania mają misję, którą jest praca dla dobra niewielkich społeczności. Zależy im na odnowie i rozwoju wsi, pomaganiu w tworzeniu mikroprzedsiębiorstw oraz promowaniu regionu. Przez cały miesiąc pokazujemy je na łamach „Głosu Wielkopolskiego”, aby wypromować ich codzienną pracę. Dzięki temu nasi czytelnicy mogą się dowiedzieć, jakie cele stawiają przed sobą stowarzyszenia, ale też, jak mogą je realizować.

  O tym, która LGD zostanie uznana tą najlepszą w całej Wielkopolsce, zdecydują nasi czytelnicy. Aby oddać głos na swojego faworyta, wystarczy na numer 72355 wysyłać SMS o treści LGD, a po kropce podać numer stowarzyszenia, na które chcemy zagłosować (koszt 2,49 z VAT).

  Czołówka plebiscytu
  Obecnie w plebiscycie bierze udział 29 Lokalnych Grup Działania. Pierwsze miejsce ze 106 głosami na koncie zajmowało wczoraj stowarzyszenie LGD „Solna Dolina” (SMS o treści LGD.3), które swoim zasięgiem obejmuje sześć gmin powiatu kolskiego: Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawę, Olszówkę oraz Przedecz. Dotychczasowy lider plebiscytu działa od 2007 roku i ma za sobą wiele udanych projektów. Obecnie realizuje „Wiek to nie bariera - międzypokoleniowe spotkania z aktywnością”. Ze wsparcia korzysta 90 seniorów oraz 30 dzieci i nastolatków. Projekt gwarantuje spotkania z lekarzem i specjalistą ds. żywienia, warsztaty zdrowego odżywiania, nordic walking, fitness, a także warsztaty dotyczące opieki nad osobami starszymi, rozgrywki międzypokoleniowe oraz trzy dwudniowe wyjazdy grupowe do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej.

  Zobacz i zagłosuj: Najaktywniejsza Grupa Działania Wielkopolski 2016

  Tuż za „Solną Doliną” znajduje się LGD „Długosz Królewski (SMS o treści LGD.9), które funkcjonuje od 27 stycznia 2009 roku. Stowarzyszenie prowadzi różnego rodzaju szkolenia i warsztaty aktywizujące dla mieszkańców, doradztwo indywidualne w zakresie przygotowywania wniosków o przyznanie pomocy oraz wniosków o płatność.

  LGD organizuje również konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, który jest skierowany do uczniów gimnazjów z terenu gmin wchodzących w skład stowarzyszenia. Każda z czterech edycji odbywała się dwuetapowo. Po pierwszym etapie wyłaniano po pięciu najlepszych uczestników z każdej z gmin, którzy następnie brali udział w finale. Uczestnicy II etapu w ramach nagrody zwiedzali Warszawę, a w ostatnich dwóch edycjach nagrodą główną dla trzech zwycięzców finału był wyjazd do Brukseli.

  Ostatnie miejsce na podium jeszcze wczoraj zajmowało stowarzyszenie „Puszcza Note-cka” (SMS o treści LGD.26). Ta Lokalna Grupa Działania funkcjonuje na terenie powiatu międzychodzkiego, dając wsparcie mieszkańcom. Jej największym sukcesem jest aktywizacja kobiet w ramach programu Puszcza Notecka Seniority. LGD przeszkoliło kilkaset kobiet, zorganizowało wyjazdy studyjne, spotkania integracyjne i konferencje, które miały pokazać potencjał kobiet i ich dorobek oraz zintegrować środowisko. Poza tym stowarzyszenie od wielu lat promuje swój region na Targach Agrotravel w Kielcach czy na Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu.

  Zobacz i zagłosuj: Najaktywniejsza Grupa Działania Wielkopolski 2016

  Wyjątkowe nagrody
  Na zwycięzców naszego plebiscytu czekają wspaniałe nagrody. Lokalne Grupy Działania, które zajmą trzy pierwsze miejsca, otrzymają vouchery o wartości 1000 zł (za trzecie miejsce), 2000 zł (za drugie miejsce) i wreszcie 3000 zł przeznaczone dla zwycięzcy. Pieniądze te będzie można wydać na zakup dowolnego sprzętu i artykułów biurowych w firmie TOMA.

  Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma jeszcze jedną nagrodę. Będzie to 5-minutowy film o wartości dziewięciu tysięcy złotych, nakręcony specjalnie dla zwycięskiej LGD.

  Nagrody zostaną wręczone pod koniec września na gali „Smaki regionów”, która odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

  Zobacz i zagłosuj: Najaktywniejsza Grupa Działania Wielkopolski 2016  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo